Klopp řekl, kdo je podle něj nejlepší hráč světa a proč smeká před jeho výkony

Sám věhlasný manažer Liverpoolu musel smeknout před výkony, které ve svém věku předvádí argentinská hvězda Lionel Messi. „I my bychom si z něho měli vzít příklad, protože kariéra rozhodně nekončí v třiceti letech.“

Klopp řekl, kdo je podle něj nejlepší hráč světa a proč smeká před jeho výkony

Nachází se mezi námi sportovci, fotbalisté, kteří třeba ve dvaatřiceti letech začínají uvažovat nebo dokonce už i mluvit o předčasném důchodu. Někoho trápí zdravotní problémy, takovým lidem se nemůžeme divit, ale ostatní by se ze sebe měli snažit vytáhnout ještě něco více. Zejména, pokud působíte na nejvyšší možné úrovni.

„Lionel Messi je nejlepším fotbalistou, kterého jsem kdy měl možnost vidět. Má v sobě něco speciálního, vše provádí s takovou lehkostí a je naprosto fenomenální i v tomto věku (35 let). Myslím si, že jeho konstantně kvalitní výkony jsou pro nás všechny skvělým příkladem, že i my bychom neměli sklápět zbraně předčasně,“ uvedl Klopp během tiskové konference, jež předcházela zápasu s Brentfordem.

„Tohle je víceméně problém mnoha kluků. Všichni si mylně myslí, že když dosáhnou určitého věku, tak že už nemají co nabídnout, ale opak je pravdou. Každý máme co nabídnout, pokud na sobě budeme makat. Messi je fenomén, který nám jde všem příkladem. Co jsem živ, jsem neviděl lepšího fotbalistu. Bylo opravdu skvělé sledovat jeho výkony na MS v Kataru,“ přidal Klopp.