Raphinha zpátky do Anglie? Pokud v Barceloně nepřitlačí na pilu, vyloučené to není

S někdejším křídelníkem Leedsu byli před jeho odchodem do Katalánska spojování v londýnských klubech Arsenal, Chelsea a Tottenham. Měli by teoreticky zájem i v létě?

Raphinha zpátky do Anglie? Pokud v Barceloně nepřitlačí na pilu, vyloučené to není

Na Camp Nou roste podle španělského deníku Sport nespokojenost s brazilským křídelníkem Raphinhou. Respektive po jeho návratu z mistrovství světa vedení klubu v čele s Xavim doufá, že šestadvacetiletý křídelník, který s cenovkou šedesáti milionů eur byl největší akvizicí Blaugranas letního přestupového období, urychlí svou adaptaci na La Ligu a začne podávat výkony, kvůli kterým ho Barcelona kupovala. Španělští novináři zároveň naznačují, že pokud se Raphinhovi nepodaří do léta udělat v Katalánsku dojem, není vyloučený ani jeho návrat do Anglie.

A v tomto případě by se pravděpodobně o rychlého kreativního křídelníka, kterého v Leedsu k jeho současné slávě vycepoval po jeho příchodu z Rennes Marcelo Bielsa velmi pravděpodobně strhla rvačka. Před tím, že si Brazilec vybral Barcelonu totiž jako hráč “průměrného” anglického klubu dvakrát zaznamenal patnáct bodů za sezonu. Přičemž především jedenáct gólů v loňské sezóně potvrzovalo produktivitu, po které pokukoval na několika top anglických adresách. Zájem měl tehdy jak Mikel Arteta, tak Antonio Conte, v dané době i bývalý kouč Chelsea Thomas Tuchel, zmiňováni byli i Manchester United a Liverpool.

Ohledně dalšího osudu Raphinhy a jeho možném obnovení působení v Anglii se nicméně rozhodne na španělských trávnících. Tam se brazilský internacionál musí podle odborníků mnohem rychleji adaptovat na velkolkub typu Barcelony, která od něj požaduje mnohem vyšší tlak na základ (v La Lize zatím vícekrát střídal (7) než nastoupil v základní sestavě (6), i na produktivitu, kdy zatím vstřelil pouhé dva góly. Raphina se zatím nedokáže podle všeho srovnat se zvýšenou konkurencí, kdy tlak Ousmane Dembelého a Ansu Fatiho mu neomužňuje rozkvést do bývalé formy. Bude ji v létě hledat zpátky v Premier League?