Ligový pohár: Dúbravka pomohl United čistým kontem, Nottingham si zastřílel, Charlton vyšoupl ven Brighton

Manchester United potvrdil v osmifinálové fázi Ligového poháru proti Burnley roli favorita a na Old Trafford si připsal vítězství 2:0, když své branky rozprostřel do obou poločasů.

V barvách aktuálně pátého celku Premier League se střelecky prosadili Eriksen a Rashford, jimž naservírovali přesné míče Wan-Bissaka a McTominay.

Nizozemský manažer ten Hag dal mezi třemi tyčemi šanci třiatřicetiletému exsparťanovi Martinu Dúbravkovi, jenž je v divadle snů zapůjčen z Newcastlu a ten se mu za to ve svém druhém soutěžním startu odvděčil vychytanou nulou.

V dalším utkání změřily síly třetí celek Championship a osmnáctý tým Premier League Blackburn Rovers a Nottingham Forest, s tím, že se radovalo mužstvo z vyššího patra anglického fotbalu a to po výsledku 1:4.

V barvách Rovers rozvlnil síť pouze Wharton, zatímco v trikotu Forest dvakrát udeřil Johnson a po jednom přesném zásahu si připsali Awoniyi a Lingard, který se navíc prezentoval i jednou gólovou asistencí.

K největšímu překvapení došlo v Londýně, kde se potkaly třetiligový Charlton a Brighton. Osmnáctý tým League One dokázal se sedmým mužstvem Premier League po základní hrací době i prodloužení remizovat 0:0 a následně triumfoval na penalty. Ke slovu se dostalo sedm hráčů na každé straně a stadion The Valley byl svědkem domácí výhry 4:3.

Poslední osmifinálový zápas Ligového poháru je na programu ve čtvrtek večer. Na Etihad Stadium dojde na třaskavou bitvu mezi Manchesterem City a Liverpoolem.

Anglický Ligový pohár:

Manchester United - Burnley 2:0
Blackburn Rovers - Nottinhgham Forest 1:4
Charlton Athletic - Brighton & Hove Albion 0:0, 4:3 na penalty

Ligový pohár: Vardy s Tielemansem už táhli Leicester. Čtvrtfinále se bude týkat také Newcastlu a Southamptonu