PSV nalepilo cenovku na Gakpa, United souhlasí, ale čelí konkurenci

Manchester United není jediným zájemce o hvězdného útočníka PSV Codyho Gakpa. Do hry se zapojuje také Chelsea a dle zpráv z portálu Sky Sports oťukává své možnosti i Liverpool.

PSV nalepilo cenovku na Gakpa, United souhlasí, ale čelí konkurenci

Gakpo je talentovaným ofenzivním fotbalistou, který zastává roli převážně levého křídla. Na mistrovství světa jej trenér Louis van Gaal ovšem stavěl na hrot útoku a ukázalo se, že ani tam se neztratí.

Výjimečnosti tohoto hráče si jsou už delší dobu vědomi Rudí ďáblové, jimž šéfuje manažer Erik ten Hag, který Gakpa velmi dobře zná ze svého působení v nizozemské nejvyšší fotbalové soutěži. To je nicméně i ten hlavní důvod, proč si chce mladého forwarda přetáhnout k sobě na Old Trafford.

Novinář Fabrizio Romano upozorňuje, že v lednu za Codyho poputuje do PSV nabídka. Klub si má žádat 60-70 milionů eur, s čímž Manchester United i protože mu odešel Cristiano Ronaldo souhlasí.

Jak se ovšem odhaluje, United nebudou jediní, kdo má projevit zájem. Gakpových kvalit si povšimla také Chelsea, jež s předstihem hledá náhradu za Pulišiče a popřípadě i Aubameyagna, anebo Liverpool, jemuž se dlouhodobě zranil křídelník Luis Diaz.

Protože United vede Erik ten Hag, předpokládá se, že Gakpo kvůli holandským vazbám zamíří právě sem. Ďáblové měli už informovat hráčova agenta o úmyslu učinit nabídku. Ta vyjde v platnost hned na začátku zimního přestupového období. Pak započnou jednání s PSV, zdali ji přijme, anebo se bude dožadovat více.