Nahradí opora Oranje CR7? S koučem United už má zkušenost!

Manažer Manchesteru United Erik ten Hag si podle tribalfootball.com již vyhlédl náhradu za Cristiana Ronalda. Fenomenálního Portugalce, jemuž ovšem návrat na Old Trafford nevyšel podle představ a před pár týdny si vytrucoval odchod, by mohl v útoku nahradit Cody Gakpo. Právě o nizozemského reprezentanta, jenž zazářil na MS v Kataru, šéf lavičky Red Devils hodně stojí.

Nahradí opora Oranje CR7? S koučem United už má zkušenost!

Cody Gakpo by mohl zaujmout nejen Ronaldovo místo v sestavě, ale zároveň by po něm mohl přebrat ikonickou sedmičku, a to již během lednového přestupního termínu. Současná opora PSV Eindhoven by tak měla být dalším dílkem skládačky rozsáhlé přestavby celku, který se již několik let marně snaží oprášit někdejší úspěšnou éru.

V létě zaplatil Erik ten Hag za posily 225 milionů liber a zdá se, že v utrácení hodlá pokračovat. Třiadvacetiletý forvard je přitom na seznamu vytipovaných posil hodně vysoko.

Pro Ten Haga by rozhodně nešlo o krok do neznáma, a to samé platí pro Gakpa. Oba dva se totiž již potkali. Před více než deseti lety spolu působili v akademii klubu z Eindhovenu, přičemž přátelství úspěšného kouče pojí i s Gakpoho rodinou.

Zájem o něj ovšem nevyvolaly velmi slušné výkony na MS v Kataru. Vždyť nizozemský trenér o něj usiloval již v létě, ale z námluv tehdy sešlo. Nyní je ale opět na pořadu dne. Kdyby se tento transfer podařilo dotáhnout, šlo by o sedmou posilu Manchesteru pod Ten Hagovým vedením.