United mají překvapivý cíl pro posílení útoku: Zaměřili se na 'skrytou' francouzskou hvězdu mundialu

Není tak viditelný jako Kylian Mbappé, nemá taková čísla produktivity jako Olivier Giroud. Přesto fotbaloví experti hodnotí Antoina Griezmanna jako skrytý motor, který Les Bleus postrčil do nedělního finále mistrovství světa. Pomohou mu výkony v Kataru k získání nového angažmá?  

United mají překvapivý cíl pro posílení útoku: Zaměřili se na 'skrytou' francouzskou hvězdu mundialu

Manchester United podle webu TeamTalk údajně začal sondovat situaci kolem jedenatřicetiletého útočníka Atletica Madrid Antoina Griezmanna. Ten přitáhl obří pozornost při cestě Francie do finále mistrovství světa, kde se v neděli utká s Argentinou a kde hraje na pozici hráče č. 10 za Olivierem Giroudem, přičemž svým chytrým pohybem a propojením diktuje hru, což dokázal i při čtvrtfinálovém vítězství nad Anglií. United jej podle TeamTalku vidí jako univerzální součástku do útočné vozby, kde by mohl hrát jak z druhé vlny, tak na samotném hrotu, který je po exitu Cristiana Ronalda neobsazen.

United by v případě reálné nabídky může hrát do karet fakt, že Atletico už v letošním ročníku vypadlo z Ligy mistrů, což podle pozorovatelů by mohlo znamenat, že by mohlo být nakloněno zpeněžit některé ze svých největších hvězd. Diskuse o možné destinaci přestupu Joaa Felixe už zaplňuje mediální prostor, v kursu je taktéž Marcus Cunha, Griezmann je dalším z těch, kteří by mohli být prodáni. Francouz se přitom do Atlética vrátil na trvalý přestup z Barcelony až v létě 2021 a v současné době má však smlouvu platnou do roku 2026, což znamená, že přes jeho jedenatřicet let nebude levný.

United nicméně po zmíněném exitu Ronalda a při rostoucích spekulacích o neochotě Marcuse Rashforda podepsat novou smlouvu posily do ofenzívy potřebují a jak již bylo řečeno, všestranný Griezmann může plnit několik rolí. Jeho místo v herních schématech Erika ten Haga by mohlo být jak na hrotu tak podhrotu, hrát by mohl i z levého křídla. Podepíší United zkušenou hvězdu mundialu nebo se nakonec rozhodnou pro některou z mladších variant jako je Gakpo nebo Osimhen?