Nizozemská trenérská persóna nemá stále dost. Vrací se z důchodu a u kormidla střídá Kuijta

Pětasedmdesátiletý Dick Advocaat se už po několikáté vrací z trenérského důchodu a do konce sezóny povede druholigový tým ADO Den Haag. Na jeho lavičce nahradí bývalého útočníka Liverpoolu Dirka Kuijta, jenž byl tento týden propuštěn.

Nizozemská trenérská persóna nemá stále dost. Vrací se z důchodu a u kormidla střídá Kuijta

Velezkušený Advocaat, jehož rekordní počet 37 vítězství u nizozemské reprezentace překonal na probíhajícím mistrovství světa v Kataru Louis van Gaal, v rodném Haagu začal v 60. letech hráčskou kariéru, ale nikdy tým netrénoval. Své nejnovější angažmá potvrdil v pátek v nizozemské televizi.

Den Haag před dvěma lety sestoupil do druhé ligy a návrat mezi elitu mu v minulé sezoně těsně unikl po porážce v penaltovém rozstřelu v play off. V tomto ročníku se však mužstvo pod Kuijtovým vedením propadlo na sedmnácté místo dvacetičlenné tabulky.

Advocaat trénuje více než 40 let. Třikrát působil na lavičce nizozemské reprezentace, vedl také národní týmy Spojených arabských emirátů, Jižní Koreje, Belgie, Ruska, Srbska a Iráku, kde skončil loni v listopadu. Na klubové úrovni stál na lavičce Eindhovenu, Glasgow Rangers, Mönchengladbachu či Sunderlandu.