Pochettino odhalil, kdy se vrátí k trénování a jakou nabídkou by určitě nepohrdl

Mauricio Pochettino vyhlíží po rozvázání smlouvy s PSG novou štaci. Která to bude? A jsou už nějaké nabídky nyní na stole? O tom se argentinský manažer rozpovídal pro Radio Marca.

Pochettino odhalil, kdy se vrátí k trénování a jakou nabídkou by určitě nepohrdl

Příběh Mauricia Pochettina odstartoval ve Španělsku, kde nejprve úřadoval na lavičce Espanyolu. Tady se zapřísáhl, že pokud jednou bude úspěšným trenérem, nikdy nevezme práci úhlavního rivala Espanyolu, tedy Barcelony.

Výjimečnosti trenéra s argentinskými kořeny si všiml anglický Southampton a zde se již naplno projevil. S poměrně nevýrazným kádrem útočil na evropské příčky a hrál oku lahodící fotbal. To byl ten důvod, proč si Mauricia následně vybral Tottenham.

U Spurs již Pochettino mohl projevit svůj potenciál. Z londýnského celku brzy udělal aspiranty na titul, a dokonce se jednou dostal i do finále Ligy mistrů. To byla chvíle, kdy si jej chtěl přetáhnout další gigant, konkrétně PSG.

Potíž je snad jen v tom, že PSG je klubem, který v domácí lize nemá konkurenci, a tudíž mu jde hlavně o prvenství v oné Lize mistrů. To ale ani Pochettino nedokázal, a tak si po dvou sezonách balil kufry… Kde tedy zakotví příště?

„Fotbal je celý o nejlepším načasování. Lidé si přejí, abych vzal práci hned, ale pokud tak učiním, ujede mi vlak jinde. Načasování je tedy nejdůležitější, proto nikam nespěchám,“ nechával se slyšet argentinský stratég, o jehož zkušenosti by mohl mít zájem například znovu Tottenham. Mluví se ale i o Realu Madrid za předpokladu, že Ancelotti po této sezoně skončí.

„Rozhodně nevylučuji návrat do Španělska, ale ani do Anglie. Pokud by se ozval Tottenham, nabídkou bych nepohrdl. O jiných zájmech zatím nemohu mluvit. V současné chvíli se nikam neženu, protože, jak už jsem řekl, vše je o správném načasování,“ uzavřel Pochettino.