Fabinho není mé skutečné jméno, odhalila opora Liverpoolu. Jak vznikla tajemná přezdívka?

Fabinho je v tom globálním měřítku už velmi velké jméno, ale málokdo ví, že jde jen o pouhou přezdívku, která byla vymyšlena již během hráčova působení v akademii.

Fabinho není mé skutečné jméno, odhalila opora Liverpoolu. Jak vznikla tajemná přezdívka?

Přibližně dvacet let dozadu se v mládežnickém klubu Fluminense začal rodit nový talent. Takový, který dokázal zastat jak pozici záložníka, tak i pozici obránce. V mnoha věcech dospěl dříve jak jeho spoluhráči, a tak netrvalo dlouho, než se dostal do světa.

Pokud ovšem vyrazíte na velkou scénu, dvakrát si rozmyslíte, pod jakým jménem na ní budete chtít vystupovat. Totéž řešil i náš brazilský reprezentant, který nebyl spokojený s tím, jak jej rodiče pojmenovali. Dostal ovšem jejich souhlas, aby se prezentoval pod jím vybranou přezdívkou.

„Mnoho lidí to netuší, ale mé jméno ve skutečnosti není Fabinho,“ usmíval se devětadvacetiletý záložník na tiskové konferenci během plnění si svých reprezentačních povinností na MS v Kataru.

„Mé jméno ve skutečnosti zní Fabio. Fabio Tavares. Ale to je prostě pro Brazilce nepřijatelné. Každý dobrý fotbalista má ve jménu koncovku inho. Proto jsem to přijal i já. Pak se toho chytli moji spoluhráči a hezky se to rozneslo,“ pověděl.

„Jsem Fabinho. To zní zvučně a odkazuje to na mnohé brazilské legendy… V každém případě jsem se předem ptal na povolení rodičů. Bez jejich souhlasu bych si takovouto změnu nedovolil,“ dodával defenzivní středopolař, jenž na klubové úrovni hájí barvy Liverpoolu.