V životě jsem netrénoval lepší klub, prohlásil Guardiola a naštval fanoušky Barcelony

Mnoho lidí si myslelo, že když se Pep Guardiola stěhoval na sever Anglie, bude to jen další tříletá záležitost. Opak je ovšem pravdou. Veleúspěšný španělský kouč si život v Manchesteru zamiloval, u Citizens působí šest let a na další dva roky se upsal. 

V životě jsem netrénoval lepší klub, prohlásil Guardiola a naštval fanoušky Barcelony

Současná smlouva měla Guardiolovi vypršet v červnu roku 2023 a některá media již spekulovala o tom, zdali se Pep náhodou nebude chtít potom chopit kormidla španělského národního týmu.

Na nějakou reprezentační pouť je ovšem ještě příliš brzo. Současný lodivod Manchesteru City si svou práci na severu Anglie užívá, že se nemusel dvakrát rozmýšlet, když mu vedení představilo nabídku nové smlouvy. Tím si jeho služby zajistilo až do léta roku 2025 a jen u toho zůstat nemusí…

„Co na to říct? Jsem šťastný, šťastný, přešťastný!“ radoval se Guardiola ze zisku nové smlouvy. „Jako trenér nikdy nevíte, zdali vykonáváte dobrou práci. Naše pozice jsou velmi vrtkavé, proto si velmi vážím důvěry, kterou do mě vedení vkládá,“ řekl během tiskové konference novinářům.

„Od prvního dne, co jsem do Manchesteru zamířil, jsem věděl, že nemohu být na lepším místě. To, co tu budujeme, je něco naprosto výjimečného. V životě jsem netrénoval lepší klub,“ pronesl. 

„Máme ohromné ambice. I když jsme nyní dvakrát za sebou vyhráli Premier League, stále chceme více. Chceme být tím nejlepším klubem na světě!“ zavelel Guardiola, který se City od svého příchodu v roce 2016 vyhrál čtyřikrát Premier League, jednou FA Cup, čtyřikrát EFL Cup a jednou Community Shield.