Útok na titul musí být naším standardem, apeluje na vedení i hráče kouč Tottenhamu

Antonio Conte se snaží nasadit laťku co nejvýše, jak to jen jde. Pokud doposud nebyl Tottenham zvyklý bojovat o titul Premier League, musí se to co nejrychleji změnit.

Útok na titul musí být naším standardem, apeluje na vedení i hráče kouč Tottenhamu

Poslední a zároveň jediný mistrovský titul, kterého Spurs dosáhli, je ze sezony 1960/61. S trochou nadsázky se dá říct, že si ho už nikdo nepamatuje. Následně přišlo dlouholeté tápání, které dokonce i jednou znamenalo sestup do druhé ligy.

Od roku 1990 až do roku 2010 se Tottenham pohyboval okolo středu tabulky. Největšího zlomu jsme se dočkali až po příchodu trenéra Mauricia Pochettina, který mužstvo ze severu Londýna dokázal rozhýbat a v sezoně 2016/17 s ním uhrál na zdejší poměry neuvěřitelné druhé místo.

Následně přišel opět mírný pokles formy, který se pokouší změnit nyní už zkušený italský stratég Antonio Conte. Ten by rád rozšířil základy, které v Londýně postavil jeho předchůdce, a pravidelně útočil na ligové prvenství.

„Co jsem přišel do Tottenhamu, bylo mou podmínkou maximální nasazení. Kdyby mi nebylo zaručeno, že vedení nechce bojovat o titul, nešel bych sem,“ řekl hned na úvod v interview pro Sky Sports trenér Antonio Conte.

„Snažím se, abychom docílili těch nejlepších výsledků. Hráči si musí uvědomit, že Tottenham je moderní klub a klub budoucnosti. Útok na titul zde musí být standardem. Tohle je naše mentalita, kterou se řídíme, ale samozřejmě chápeme, že zázraky nejdou hned,“ líčí.

„Když si porovnáme, jak daleko je Manchester City a Liverpool, ačkoliv se mu momentálně nedaří, máme před sebou ještě tak rok práce. Pak z nás musí být regulérní adepti,“ apeluje Conte na své svěřence.