Kdo nahradí Ronalda na hrotu útoku United? Rudí ďáblové jsou spojováni hned s několika středními útočníky

Ač nebyl v této sezóně pod vedením Erika ten Haga pevným článkem základní sestavy, přeci jen Cristiano Ronaldo plnil roli hrotového útočníka. Po jeho v úterý oznámeném odchodu na Old Trafford na tento post mají pouze Martiala a Rashforda.

Kdo nahradí Ronalda na hrotu útoku United? Rudí ďáblové jsou spojováni hned s několika středními útočníky

Hned s několika hrotovými útočníky jsou po úterním propuštěním Cristiana Ronalda spojováni Manchester United, když odchod portugalského veterána zanechává jejich útok značně personálně oslaben. Podle Manchester Evening News existuje seznam hned několika jmen, na které by se v zimním přestupovém období na Old Traffordu zaměřili, s tím, že United dokonce posilují své datové oddělení, aby zintenzivnili práci na identifikaci toho správného jména.

Podle výše zmíněného listu existuje na Old Trafford diskuse, zda li hned v lednu cílit na dlouhodobé řešení centrální útočné pozice a investovat do perspektivního hráče, nebo jestli volit “překlenovací” řešení na šest až dvanáct měsíců a realizaci velkého přestupu zanechat na léto.

Možností spadající do první kategorie podle všeho je třiatřicetiletý rakouský útočník Marko Arnautovič, který má zkušenosti z Premier League a který aktuálně hraje za italskou Bolognu. O tomto jménu United uvažovali již v létě, nakonec ale svou nabídku nepodali.

Co se týká perspektivního/dlouhodobého řešení, má podle zdrojů pohybujících se v útrobách Old Trafford hlavní slovo ve výběru Erik ten Hag, který se orientuje především směrem na holandskou nejvyšší soutěž respektive hráče s nizozemským pasem. Už v létě tak United uvažovali o transferu útočníka PSV Eindhoven Codyho Gakpa, stejně tak se měli zajímat o barcelonského Memphise Depaye.

Z těchto dvou bude mnohem dražší Gakpo, kterého má PSV podepsaného až do roku 2026, naopak Depaye by Barcelona podle dostupných informací prodala ráda. Jako dlouhodobé řešení své situace v útoku pak United podle všeho sledují zase mladé útočníky Briana Brobbeyho z Ajaxu a Benjamina Seska, který v létě zamíří do Lipska. Kdo z nich bude nástupcem Cristiana Ronalda?

Nechce někdo rudé ďábly? Vedle Liverpoolu mají být na prodej i jejich úhlavní rivalové z Manchesteru