Maguire? Možná by měl odejít tam, kde ocení jeho kvality, uvedl šéf anglické reprezentace

Manchester United si údajně neváží defenzivního „klenotu“, který ve svých řadách má. Harry Maguire své kvality ukazuje na reprezentační úrovni, pouze v klubu si na něj asi „někdo zasedl“.

Maguire? Možná by měl odejít tam, kde ocení jeho kvality, uvedl šéf anglické reprezentace

Proč tolik uvozovek? Protože tu máme dva odlišné světy a je nutno dodat, že jeden je mnohem větší jak druhý.

Na první straně jsou lidé, kteří jsou přesvědčeni, že Maguire top fotbalistou rozhodně není a diví se, jak ho vůbec někdo může do národního týmu povolat. Na té opačné se ovšem nachází hrstka lidí, kteří věří, že je Maguire hvězdou, se kterou musí být pouze správně zacházeno, aby se mohly projevit její kvality.

Soudě podle následující výpovědi asi nebude nikdo pochybovat, na kterou stranu se přidává nynější lodivod anglické reprezentace Gareth Southgate.

„Harry Maguire je klíčovým hráčem naší obrany. Je to špičkový stoper, který stmeluje kolektiv a zpevňuje naše defenzivní řady. To je ten důvod, proč hraje naprostou většinu zápasů, protože nás dělá lepšími,“ nechával se slyšet Southgate během tiskové konference.

Proč se tedy Harrymu na „klubové úrovni“ nedaří? Však jej tam už vypískávají i vlastní fanoušci… „Možná to pískání bude samotným problémem. A možná je chyba v tom, že Harryho neumí (v Manchesteru United) správně použít. Je mi líto, pokud si ostatní trenéři nevšimnou kvality a stability, jež do hry přináší,“ vyjádřil se Southgate.

A tak navrhuje jedno řešení. „Pokud nebude v Manchesteru dostatečně oceněn, možná by měl vážně odejít jinam. Tam, kde si ho budou umět vážit a pochopí, co jim takový hráč může přinést,“ řekl Southgate, jenž tak zároveň cílil na všechny případné zájemce, aby zpozornili. Rudí ďáblové mají Maguireho skutečně nejpozději v létě zařadit na přestupovou listinu.