Alves: Mbappé je namyšlený a vůbec si neuvědomuje, že je dobrý jen díky spoluhráčům

Kylian Mbappé je mnohými považován za fotbalistu budoucnosti. Takového, který bude moci určovat laťku kvality nové generace fotbalistů. Naplní však svůj potenciál? A jak se mu bude dařit, až mu na góly nebude nahrávat Neymar, potažmo Lionel Messi?

Alves: Mbappé je namyšlený a vůbec si neuvědomuje, že je dobrý jen díky spoluhráčům

Tyto otázky začal klást sám Mbappého bývalý spoluhráč Dani Alves. Ačkoliv spolu oba borci před třemi lety hráli v Parku Princů, očividně se příliš nemusí. Minimálně tu nenávist v sobě pěstuje alespoň jeden z nich.

Alves už má dost toho, na co si Kylian hraje. „Chce opustit PSG? Začne trucovat? Podráží spoluhráče? Jeho myšlenkovým pochodům bych chtěl aspoň jednou rozumět!“ pálil úvodem hned takto zostra.

Bývalý pravý bek tak cílil na Kylianův charakter. „Ten kluk si vůbec neuvědomuje, že je fotbal týmová hra a že on je tak dobrý jen díky svým spoluhráčům. A to je věc, kterou si jeho ego nehodlá připustit,“ řekl Alves deníku Gazzetta dello Sport.

„Světoví hráči by vždy, a to zdůrazňuji, vždy měli vědět, jak tato hra funguje a že bez svých spoluhráčů nejste nic. Kdyby Mbappé chápal tuto hru více týmově, PSG by mohlo být ještě lepší. Bohužel je ale zaslepený sám sebou,“ uzavřel Alves, který ve svých třiceti devíti letech hraje za mexický klub Pumas UNAM.