Vlastníci PSG rádi dělají Barceloně naschvály. Teď by mohli koupit klub rivala

Co se Neymar přestěhoval z Camp Nou do Parku Princů, přestala mít Barcelona s PSG jakékoliv dobré vztahy. Následovaly naschvály, které si oba kluby dělají dodnes.

Vlastníci PSG rádi dělají Barceloně naschvály. Teď by mohli koupit klub rivala

Neymar tehdy ucítil sladkou vůni penízků, a tak nebyl schopen mocnému vábení bohatých šejků odolat. Vidina velkého platu jej nakonec přiměla si vynutit přestup z Barcelony, z níž odešel za neuvěřitelných 222 milionů eur (téměř 5,5 miliard korun).

Katalánci na to zareagovali tím, že k FIFA podali stížnost. Klub jako PSG podle nich špiní fotbal a dělá jej neudržitelným. Následky zničeného trhu můžeme údajně cítit ještě nyní.  

Vtipné na tom je, že se všem stížnostem prezident PSG Nasser Al-Khelaifi jen vysmál a dokonce řekl, že pokud si bude Barcelona dál stěžovat, tak si koupí celý její klub. Po více než třech letech svůj původní záměr ale přeci jen pozměnil. Místo Barcelony by se vykoupil její rival Espanyol.

Dle španělského deníku SPORT plánující šéfové PSG koupit Espanyol a vytvořit z něj silný tým, který ve španělské LaLize bude schopen potrápit všechny velikány. Zejména pak toho z Camp Nou.

V současné chvíli je Espanyol vlastněn čínskou společností Rastar Group. Věří se ovšem, že klub není veden tak, jak se na profesionální úrovni očekává, a tak by se zmíněná společnost prodeji nebránila.