Barcelona mě zradila a chtěla se mě zbavit… Já ji ale tak miluju, svěřil se de Jong

Jelikož se Barcelona nacházela ve velmi nejisté finanční situaci, potřebovala uvolnit platy některých hráčů. Mezi ně se řadí i Frenkie de Jong, jenž byl klubem zařazen na přestupovou listinu.

Barcelona mě zradila a chtěla se mě zbavit… Já ji ale tak miluju, svěřil se de Jong

Během léta se toho událo opravdu hodně, přičemž samotného de Jonga se týkala jedna velká přestupová sága, kterou nastartoval už závěrem května novinář Gerrard Romero.

Dle jeho odhadu byla pouhá pětiprocentní pravděpodobnost, že hráč s nizozemskými kořeny na Camp Nou zůstane byť jen do pouhého začátku nové sezony… A vida, těch 5 % skutečně zaúřadovalo. Velmi tomu pomohl sám hráč.

„Nebudu nikoho vinit ani jmenovat, ale ve chvíli, co se záhadně na veřejnost dostaly podrobnosti mé smlouvy, jsem hned věděl, že asi v klubu nejsem chtěný,“ řekl de Jong v interview pro Mikea Verweije.

„Celé léto jsem z medií pořád jen slýchal, že si buďto snížím plat na méně než polovinu, anebo mě klub přinutí odejít. Napsáno a řečeno toho bylo fakt hodně, nicméně pravdou zůstává, že já sám jsem Barcelonu nikdy nechtěl opustit,“ popisoval ve zmíněném rozhovoru.

„Ani Xavi se mě nezastal. Nikdy neřekl, že pro něho jsem důležitý hráč… To ale není věc, kterou bych mu zazlíval. Prostě se Barcelona ocitla v těžké finanční situaci a nikdo pořádně nevěděl, co vlastně bude. Naštěstí se to vyřešilo a já mohu zůstat,“ odfrknul si.

„Miluji Barcelonu, miluji ji opravdu moc. Užívám si tréninky, tamní prostředí i procházky na pláži. Sám sebe se tam vidím na dalších osm nebo klidně deset let,“ prohlásil pětadvacetiletý záložník, jenž je součástí nizozemské sestavy, která právě působí na MS v Kataru.