Van der Sar je v Ajaxu v tuto chvíli šťastný. Lanu z Old Trafford se do budoucna nebrání

United procházejí přestavbou nejen na hřišti a na Old Trafford se s příchodem Erika ten Haga mění po letech neúspěchů i vedoucí struktura klubu. Vysněný funkcionář nicméně nyní nemá zájem.  

Van der Sar je v Ajaxu v tuto chvíli šťastný. Lanu z Old Trafford se do budoucna nebrání

V roce 2011 skončil po sedmi letech v Manchesteru United a hned přesedl do funkcionářské funkce v “rodném” Ajaxu. A Edwin van der Sar prokázal talent i v momentu, kdy nemá na rukou brankářské rukavice. Během pouhých čtyřech let se vypracoval přes marketing do pozice výkonného šéfa tradičního nizozemského klubu a během jeho působení Ajax získal nejen tři tituly v holandské Eredivisie, ale postoupil třeba i do semifinále Ligy mistrů. Poslední oceněné jeho práce pak přišlo z Manchesteru United.

Ten totiž podle novinářů anglického deníku The Sun nabídl van der Sarovi návrat na pomyslné místo činu, když ho lákal na vysokou (nespecifikovanou) funkci na Old Trafford. Van der Sar nicméně nabídku odmítl.A trvá na tom, že je v Amsterdamu spokojený. Pro web Athletic k tomu řekl: "Právě jsem prodloužil smlouvu o tři roky. Jsem tu už deset let a užívám si tu života. Bydlím na pláži, asi třicet minut od Amsterdamu. Je to tvrdá práce, ale dodává energii. Uvidíme nicméně, co se bude dít v budoucnu," zakončil van der Sar své vyjádření.

Podle informací novinářů nový kouč klubu Erik ten Hag posílený progresem, který pod jeho vedením kádr během několika měsíců dokázal udělat, tlačí na majitele klubu Glazerovi, aby proměnili strukturu vedení a přivedli jiné manažery. Argumentem mají být přehmaty bývalého vedení, jako třeba znovupřivedení Cristiana Ronalda zpátky do Manchesteru.