Další debakl! Plzeň prohrála pátý zápas skupiny a poslala Barcelonu do Evropské ligy. Tam míří i Ajax či Atlético

Ani na pátý pokus se Viktorii Plzeň nepodařilo v základní skupině Ligy mistrů získat body. V Miláně proti Interu tahala za kratší část provazu a i přes dobrou práci brankáře Staňka prohrála 0:4. Tento výsledek zaručil, že si Barcelona i v letošním ročníku zahraje Evropskou ligu. Sem možná trochu překvapivě zamíří také Ajax nebo Atlético Madrid.

Plzeň se opět představila v systému na tři obránce, který jí úvodních pár minut zápasu fungoval. S Interem hrála poměrně vyrovnanou partii, ve které sázela na proaktivní fotbal.

Postupem času se však ledy začaly lámat a italský celek ukazoval, že je kvalitou někde jinde. Do práce se tak dostával brankář Staněk, jenž držel naděje svého celku „až“ do 35. minuty, kdy jej hlavičkou překonal Henrik Mkhitaryan. Tato změna skóre hosty nalomila a o pár chvil později inkasovali ještě druhý gól, tentokrát z kopaček Edina Džeka, jenž se prosadil z bezprostřední blízkosti.

Začátek druhé půle se dost podobal začátku té první. Viktoria se opět snažila vyvíjet nějaký tlak, který se však postupně vytrácel. K třetímu prolomení sil Viktorie došlo v 66. minutě, kdy opět skvěle umístil svou střelu kanonýr Džeko. Na jeho trefu chvíli před koncem navázal ještě Lukaku.

Plzeň se během zápasu do střeleckých příležitostí příliš nedostávala. I přes občasnou aktivitu její akce končily na pozorné obraně soupeře. V celkovém součtu se tedy prohře 0:4 nemůžeme divit.

Prohra českého celku se zjevně podepsala i na motivaci Barcelony uhrát slibný výsledek s Bayernem Mnichov (0:3). Katalánci totiž už před utkáním věděli, že ať udělají na hřišti cokoliv, z třetí příčky tabulky se nepohnou. Padají tedy do EL.

S LM se loučí Ajax i Atlético

Aby si Ajax udržel naději na postup, potřeboval k tomu přemoci Liverpool a pomoc od Rangers. Ani jeden bod se však nenaplnil a loňský mistr nizozemské ligy se tak s nejvyšší evropskou soutěží loučí. Ještě se teoreticky může stát, že družina trenéra Schreudera nepůjde ani do EL, ale to by musela v posledním kole skupiny prohrát 0:5 proti Rangers, což z toho papírového hlediska není příliš pravděpodobné.

Větším překvapením je ovšem "pád" Atlética Madrid, které bylo největším favoritem skupiny B. Teď je však jisté, že v posledním kole svede na dálku s Leverkusenem boj o EL. Právě Bayer nejprve doma Atlético porazil 2:0 a nyní s ním venku remizoval 2:2. Zcela nejhorší pro hráče Simeoneho výběru nepochybně je, že Leverkusen mohli porazit gólem z penalty v 8. minutě nastavení. Carrasco této šance ovšem nevyužil.

Liga mistrů, výsledky:

Inter Milán – FC Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)
Branky: 35. Mchitarjan (Bastoni), 42. Džeko (Dimarco), 66. Džeko (L. Martínez), 87. Lukaku (J. Correa)
Inter Milán: Onana – Škriniar (C), Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Çalhanoğlu (71. Asllani), Mchitarjan (83. Gagliardini), Dimarco (77. Gosens) – Džeko (71. J. Correa), L. Martínez (83. Lukaku)
FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda, Pernica, M. Tijani (52. Jemelka) – Havel, Bucha, Kalvach (70. Ndiaye), Mosquera – Jirka (46. Holík), Vlkanova (84. Pilař) – F. Bassey (46. Chorý)
Rozhodčí: Ekberg – Culum, Nyberg (všichni SWE)

Club Brugge KV – FC Porto 0:4 (0:1)
Branky: 33. Taremí (Otávio), 57. Evanilson, 60. Eustáquio, 70. Taremí (Otávio)

SSC Neapol – Glasgow Rangers 3:0 (2:0)
Branky: 11. Simeone (Di Lorenzo), 16. Simeone (Rui), 80. Östigard (Raspadori)

AFC Ajax – Liverpool FC 0:3 (0:1)
Branky: 42. Salah (Henderson), 49. Núñez (A. Robertson), 52. Elliott (Salah)

Atlético Madrid – Bayer Leverkusen 2:2 (1:2)
Branky: 22. Carrasco (Griezmann), 50. de Paul (Carrasco) – 9. Diaby (Hložek), 29. Hudson-Odoi (Amiri)

FC Barcelona – Bayern Mnichov 0:3 (0:2)
Branky: 10. Mané (Gnabry), 31. Choupo-Moting (Gnabry), 90+5. Pavard (Gnabry)

Tottenham Hotspur – Sporting Lisabon 1:1 (0:1)
Branky: 80. Bentancur (Perišić) – 22. Edwards (Paulinho)

Eintracht Frankfurt – Olympique Marseille 2:1 (2:1)
Branky: 3. Kamada (Ndicka), 27. Kolo Muani (Götze) – 22. Guendouzi (Clauss)