Legendární Kolo Touré opět na scéně. Stane se manažerem druholigového celku? Není k tomu daleko!

Je tomu více než pět let, co ukončil hráčskou kariéru jeden z nejlepších stoperů, který kdy po anglických trávnících běhal. Rodák z Pobřeží slonoviny Kolo Touré, bývalá hvězda Arsenalu nebo Manchesteru City, momentálně trénuje svěřence manažera Rodgerse v Leicesteru City, brzy by ale mohl dostat první příležitost vyzkoušet si samotnou roli manažera ve Wiganu Athletics a pomoct mu tak v záchraně v druhé lize. 

Legendární Kolo Touré opět na scéně. Stane se manažerem druholigového celku? Není k tomu daleko!

Wigan Athletics na tom není v letošní sezóně zrovna dvakrát dobře a ve druhé nejvyšší anglické soutěži sídlí na 22. příčce poté, co vyhrál jen šest zápasů z jednadvaceti odehraných. Proto byl nedávno vyhozen Leam Richardson, kterého vyhazov velmi ranil: ,,Jsem neuvěřitelně zarmoucen po opuštění Wiganu. Že společně nebudeme schopni dokončit to, co jsme začali," zmínil se Richardson pro server Skysports.com. Bývalého obránce Blackburnu nebo Blacpoolu by ale mohl velmi brzy nahradit jiný, mnohem slavnější bývalý obránce Kolo Touré.

Pro legendu Arsenalu by to byla vůbec první manažerská pozice v kariéře. Tu hráčskou ukončil před pěti lety v Celticu Glasgow a od roku 2019 je zaměstnancem Leicesteru City, když patří do trenérského támu Brendana Rodgerse. Liškám se ale momentálně stejně jako Wiganu vůbec nedaří. 

Kolo Touré ale má zkušenosti i z vedení reprezentační U23 Pobřeží slonoviny nebo velmi krátké působení právě v Celticu, kde ukončil hráčskou kariéru. Dle Skysports.com se původně role manažera Wiganu měl ujmout Yaya Touré, ale ten pravděpodobně zůstane v akademii Tottenhamu.

Kolo Touré odehrál v Premier League celkem 353 ligových zápasů. Nejvíce v Arsenalu, kde od roku 2002 do roku 2009 nastoupil k 225 zápasům, načež přestoupil do Manchesteru City. Tři roky strávil i v Liverpoolu.