CR7 nevyloučil setrvání v United: Snad budou lidé na mé straně a nechají mě zářit jako ve všech předchozích klubech

Hvězdný Cristiano Ronaldo prohlásil, že k předčasnému odchodu do kabin ho vyprovokovalo jednání trenéra Erika ten Haga. V dalším dílu rozhovoru pro TalkTV také uvedl, že i přesto je připraven v Manchesteru United zůstat.

CR7 nevyloučil setrvání v United: Snad budou lidé na mé straně a nechají mě zářit jako ve všech předchozích klubech

Ronaldo v ligovém zápase s Tottenhamem odmítl nastoupit na posledních pár minut a předčasně odešel do kabin. Za trest byl na tři dny vyřazen z týmu, musel trénovat individuálně a přišel o zápas s Chelsea.

Několik týdnů před tím při porážce 3:6 s Manchesterem City zůstal Ronaldo jen mezi náhradníky, což Ten Hag vysvětlil tím, že pětinásobného vítěze Zlatého míče nenasadil z respektu k jeho kariéře.

Co poté následovalo v utkání s Tottenhamem, byla podle Ronalda provokace. "Nejdřív mě nepostavil z respektu ke kariéře a pak mě chce poslat na posledních pár minut proti Tottenhamu? To přece nedává smysl," prohlásil.

"Myslím, že to udělal schválně. Byla to provokace a ne jen tohle, ale už některé věci před tím," uvedl Ronaldo. "Mrzí mě, že jsem předčasně odešel. Ale prostě nejde, abych chodil na poslední tři minuty," dodal.

Bývalý hráč Realu Madrid nebo Juventusu je přesvědčený, že vyřazení z týmu na tři dny byl příliš přísný trest. "Za odchod se omlouvám. Udělal jsem chybu, nejsem dokonalý," řekl Ronaldo.

"Vyřadit mě z týmu na tři dny je ale prostě moc. A pak ještě přilévá olej do ohně v novinách. Neříkejte mi, že top hráče, kteří vyhráli úplně všechno, necháte hrát poslední tři minuty. To prostě nejde," prohlásil.

Sedmatřicetiletý Ronaldo se vrátil do United loni v srpnu, kdy podepsal dvouletou smlouvu. Před tím v klubu působil v letech 2003 až 2009, během nichž s ním získal tři tituly a vyhrál Ligu mistrů.

V první sezoně po návratu Ronaldo nastřílel dal 24 gólů, ale United v Premier League skončili až šestí a nekvalifikovali se do Ligy mistrů. V tomto ročníku zaznamenal v 16 soutěžních zápasech tři góly a vypadl ze sestavy.

Ronaldo sice v předchozích částech rozhovoru označil postoj Ten Haga i vedení klubu za zradu, přesto naznačil, že je připraven zůstat. "Těžko říct, co bude," uvedl s tím, že teď se soustředí na mistrovství světa v Kataru.

"Možná by bylo lepší pro United i pro mě začít novou kapitolu. Když ale budu zpátky, budu pořád stejný Cristiano. A doufám, že lidé budou na mojí straně a nechají mě zářit jako ve všech předchozích klubech," dodal.

Lístky na MS v Kataru jsou nejdražší v historii. Na kolik vyjde průměrná vstupenka a co stojí místenka na finále?