Kam s Ronaldem? Britský tisk se zabývá třemi možnými cestami. Dvěma anglickými a jednou německou...

O tom, že se nejlepší kanonýr v historii mezinárodního fotbalu i Realu Madrid Cristiano Ronaldo cítí být na Old Trafford zrazen, už jsme na tomto místě psali. Stejně jako o tom, že mu mají být na Old Trafford házeny klacky pod nohy již od minulého soutěžního ročníku, nebo že se celá organizace po odchodu Sira Alexe Fergusona za devět let nikam neposunula.

Kam s Ronaldem? Britský tisk se zabývá třemi možnými cestami. Dvěma anglickými a jednou německou...

Jaká byla reakce vedení dvacetinásobného anglického mistra? "Manchester United bere na vědomí zveřejněné úryvky z rozhovoru s Cristianem Ronaldem. Klub zváží případnou reakci po zjištění všech skutečností. Naším cílem zůstává připravit se na druhou polovinu sezony a pokračovat v dynamice, víře a sounáležitosti mezi hráči, manažerem, personálem a fanoušky," zaznělo na sociálních sítích giganta z divadla snů.

Pěti Zlatými míči ověnčený portugalský rekordman v počtu startů i gólů evidentně na rudé straně Manchesteru dohrál a v zimním přestupovém období bude měnit trikot, s tím, že budou mít Elanga, Antony, Martial, Sancho a Rashford o konkurenta méně.

Britský list Daily Mail už přinesl tři možné zájemce o jeho služby, s tím, že bude bývalý útočník Sportingu i Juventusu preferovat adresu, na které se hraje Liga mistrů...

I když má být dlouhodobě ve hře například účastník MLS Inter Miami, který vlastní David Beckham a v němž před pár týdny ukončil kariéru jeho bývalý spoluhráč ze San Bernabéua Gonzalo Higuaín, v tuto chvíli se zdají být i reálnější alternativy.

Jednou z nich je Newcastle United, který zažívá s novou vlastnickou strukturou výbornou sezonu a i díky dlouhé vítězné šňůře je nyní v Premier League na velmi lichotivé třetí pozici. Nějaké oťukávání mělo proběhnout již v říjnu.

Další ostrovní možností může být Chelsea, se kterou CR7 jednal již v letním přestupovém okně, ale tehdy ho neměl chtít na Stamford Bridge Thomas Tuchel. Americký vlastník Todd Boehly ale nezastírá, že by byl příchod sedmatřicetileté hvězdy velkým marketingovým lákadlem, který by Blues pomohl také za oceánem.

Podceňovat údajně nejde ani nejčerstvější spekulaci s Bayernem Mnichov. Tím spíš, že zástupci bavorského kolosu z Allianz Areny dokonce přiletěli za jeho agentem Jorge Mendesem v minulém týdnu přímo do Anglie a že Oliver Kahn před pár měsíci přiznal, že se o něm v Mnichově během léta uvažovalo. Lze to pochopit i z toho důvodu, že se nedávno zranil Sadio Mané.

To, aby měl držitel dvou španělských, dvou italských a tří anglických titulů v listopadu na kontě pouhou jednu ligovou trefu, se v posledních dvou dekádách nestalo. A to ani v jeho sedmnácti letech, když ještě působil v Primeira Lize.

Ronaldo se cítí být na Old Trafford zrazen: Někteří lidé mě tady nechtějí a bylo to tak už v minulé sezoně