Bude se Chelsea stěhovat? Vedení Blues zvažuje výstavbu a přesun na nový, větší stadion

Šéfové londýnského klubu si dělají zálusk na vyšší kapacitu a masivnější přítok peněz. Vedle nového stadionu nicméně musí přesvědčit i majitele Stamford Bridge, aby jim eventuálně dovolili dál používat značku Chelsea.   

Bude se Chelsea stěhovat? Vedení Blues zvažuje výstavbu a přesun na nový, větší stadion

Vedení Chelsea zvažuje podle deníku Daily Mail možnost opustit tradiční Stamford Bridge a přestěhovat klub na nový stadion v asi jednu míli vzdáleném Earls Court. Navazují tak na plány bývalého majitele Romana Abramoviče, který o přesunu tímto směrem uvažoval již před devíti léty. Tehdy jej nicméně zablokovaly rady městských čtvrtí Hammersmith a Fulham, které plán odmítli. Blues pod novým vedením konsorcia Boehly-Clearlake se k myšlence vrací.

Chelsea totiž stále intenzivněji trápí nízká kapacita Stamford Bridge, který pojme jen necelých dvaačtyřicet tisíc diváků. Což je o osmnáct míň než londýnská konkurence Chelsea v podobě Emirates Stadium Arsenalu a dokonce o dvacet tisíc méně, než má nově k dispozici na Tottenham Hotspurs Stadium druhý místní rival  Tottenham. Nemluvě o tom, že infrastruktura od roku 1876 postupně vyvíjeného Stamford Bridge úplně nereflektuje nejmodernější trendy a fanouškům nenabízi požadované pohodlí (za které by si vedení Chelsea nechalo adekvátně zaplatit).  

Nové vedení Stamford Bridge se tak vrátilo k myšlence přestěhování do Earls Court, kde by na 40 akrech pozemku chtělo postavit stadion pro 60 000 diváků. Jeden ze zdrojů však deníku Daily Mail řekl, že vybudování stadionu v Earls Court "není úplně na pořadu dne. Zároveň ale není úplně nemožné. Věci se mohou změnit." Vedení Chelsea zároveˇmusí eventuálně vyřešit i druhý problém, kterým je získání souhlasu  od majitelů Stamford Bridge. Ti totiž mají na 180 let pronajatý pozemek a ten je právně spojen s právy užívat značku Chelsea. Pokud by Blues změnili místo bez povolení, nemohli by nadále používat svůj stávající název.