Barca si škrtla ze seznamu Bernarda Silvu a v City se zaměřila na nový cíl. Kdo se jí z Guardiolovy zálohy líbí?

Při dosavadním neúspěchu transferu Francka Kessieho, který na Nou Campu moc nenahrál, nejasnostech okolo Frenkieho de Jonga a “odcházením” Sergia Busquetse potřebuje Xavi přezbrojit zálohu Blaugranas.   

Barca si škrtla ze seznamu Bernarda Silvu a v City se zaměřila na nový cíl. Kdo se jí z Guardiolovy zálohy líbí?

Dlouho se spekulovalo, že Barcelona se v nadcházejícím přestupovém období pokusí z Manchesteru City přetáhnout Bernarda Silvu, první oťukávání s hráčem, agentem i klubem mělo dokonce proběhnout už během tohoto léta. Nyní nicméně španělský deník Mundo Deportivo tvrdí, že preference Xaviho se změnily a hlavním přestupovým cílem pro nadcházející zimní přestupové období je Silvův spoluhráč Ilkay Gundogan.

Dvaatřicetiletý Gundogan je od svého příchodu z Borussie Dortmund za 20 milionů liber v létě 2016 klíčovým členem týmu Pepa Guardioly. Během svého působení na Etihad Stadium pomohl svému současnému klubu zvednout nad hlavu celkem 11 trofejí, včetně čtyř titulů v Premier League. Německý box-to-box záložník, který je proslulý svými přihrávkami a pracovitostí, vstřelil za Manchester City 51 gólů a na 35 přihrál v celkem 273 zápasech. Jeho smlouva však vyprší v červnu 2023, a teoreticky by nemusel tak být příliš drahý.

Gundogan by též mohl být potěšen eventuální nabídku zahrát si ještě ve španělské nejvyšší soutěži v supertýmu typu Barcelony, když podle posledních zpráv a rozhovoru pro magazín SportsMole v tuto chvíli plánuje spíše důchodové destinace. V Guardiolových plánech stále figuruje, letos ve dvaceti zápasech ve všech soutěžích zaznamenal bilanci 2+2, pro SportsMole však o své nejbližší budoucnosti tvrdil následující:  "Vzhledem k mým kořenům je přirozeně zajímavé Turecko. Líbí se mi též USA, několikrát jsem tam byl na dovolené. V Manchesteru mám stále smlouvu do roku 2023, jsem tam velmi spokojený, a to jak po sportovní, tak po soukromé stránce, a dovedu si představit, že bych kariéru ukončil v City."