Vrátí se Bielsa do Premier League? Zájem o zkušeného kouče má mít Bournemouth

Od února nepracující Marcelo Bielsa má být podle anglických médií v pokročilých diskusích s Bournemouthem o možném převzetí místa hlavního trenéra. To je volné od srpna, kdy byl po čtyřech zápasech vyhozen Steve Parker a aktuálně Bournemouth vede dočasný šéf Gary O'Neil.  

Vrátí se Bielsa do Premier League? Zájem o zkušeného kouče má mít Bournemouth

Další neúprosně ofenzivní tým Premier League na obzoru. Marcelo Bielsa dokázal do nejvyšší soutěže vrátit Leeds a tam mu získat kredit za nebojácnou ofenzivní hru, nyní možná druhá část scénáře bude neústupným fotbalovým fanatikem realizována i v Bournemouthu. Podle BBC se totiž sedmašedesátiletý Bielsa jeví jako reálný kandidát na trvalé převzetí funkce manažera Bournemouthu, který je od vyhození Scotta Parkera od srpna bez trenéra. 

Gary O'Neil, jež tuto pozici dočasně po Parkerovi převzal, aktuálně čelí šestizápasové sérii bez výhry a Cherries se momentálně nacházejí jen jediný bod a jedinou pozici nad sestupovým pásmem. Podle zdrojů BBC by jednání měla být v pokročilé fázi, přičemž Bielsa by byl pro klub, který se chystá vstoupit do nové éry a jež aktuálně přebírá Bill Foley, velmi atraktivní  volbou. Očekává se, že Bournemouth učiní rozhodnutí na začátku přestávky mistrovství světa.

Argentinec je fanoušky Leedsu stále uctíván za práci, kterou na Elland Road odvedl. A to i přes to že se Leeds v únoru, kdy byl Bielsa  propuštěn, nacházel na sestupné vlně. V Leedsu strávil necelé čtyři roky, když nejprve klub vytáhl do Premier League po šestnáctileté absenci. Následně pak v první sezoně po návratu do nejvyšší soutěže skončil na velmi lichotivém devátém místě. Ještě více než za výsledky byl Leeds nicméně chválen za nebojácnou ofenzivní hru, která generovala velmi zajímavý fotbal i hvězdy typu Raphinha, Phillips nebo Bamford. Vaz pak Bielsovi zlomila série zranění, při které odmítl ustoupit ze své agresivní strategie a jeho tým začal být ohrožován bojem o udržení.