Tenhle nákup se nepovedl, přiznává Manchester United a chystá se zbavit osmdesátimilionového Maguirea

Bývalý obránce Leicesteru Harry Maguire přišel na Old Trafford před třemi roky a měl být základním stavebním kamenem nové obrany Red Devils. Místo toho se ale spíše stal potravou pro nejrůznější internetové vtipálky, kteří vtipkují nad jeho opakovanými minelami.

Tenhle nákup se nepovedl, přiznává Manchester United a chystá se zbavit osmdesátimilionového Maguirea

Manchester United podle informací deníku Guardian příští léto zváží nabídky za Harryho Maguirea, přičemž kouč United Erik ten Hag hodlá svého kapitána prodat, klidně i se ztrátou, aby financoval pokračující přestavbu týmu. Zpráva přichází několik dní před zahájením mistrovství světa 2022 v Kataru, kde by měl být Maguire i přes svou nepříliš dobrou klubovou formu první obrannou volbou Garetha Southgatea.

Maguire byl přitom pro Ole Gunnara Solskjaera za Norova působení na Old Trafford klíčový hráč. Dokonce zastával roli kapitána, pod ten Hagem svoji pozici nicméně ztratil a letos se v základní sestavě United ukázal pouze v jediném zápase Premier League, když ten Hag sází především na duo Raphaël Varane a Lisandro Martínez. Přičemž před Maguirea pronikl i Victor Lindelöf. Základní stavební kámen obrany anglické reprezentace je tak v podstatě až čtvrtým středním obráncem United.

Maguire má  šestiletou smlouvu s opcí na prodloužení do roku 2026 a platem přibližně 190 000 liber týdně, což jeho transfer bude zřejmě činit velmi náročným. Ten Hag sice podle vlastních slov obdivuje hráčův profesionalismus, za problém nicméně považuje Maguireovu neschopnost přepnout na vyšší tempo a hodlá jej prodat s tím, že získané peníze použije na zvýšení konkurence v obraně. Vedle toho podle Guardianu odpočítává své poslední měsíce na Old Trafford i Fred, který má sice v po sezóně končící smlouvě opci na její prodloužení, nepředpokládá se ale, že by ji United využili.