Má zatím odehrané jen desítky minut v Premier League. Přesto okolo Garnacha už mlsně krouží Barcelona

V anglické nejvyšší soutěži nastoupil do čtyřech zápasů (dvou v této sezóně, dvou v té minulé), celkem se letos za první tým United podíval na hřiště jen sedmkrát. I za tento omezený čas nicméně Garnacho dokázal upoutat pozornost Xaviho a spol.   

Má zatím odehrané jen desítky minut v Premier League. Přesto okolo Garnacha už mlsně krouží Barcelona

Podle informace španělského listu Fichajes Barcelona pozorně sleduje situaci, v níž se nachází teenagerská senzace Manchesteru United Alejandro Garnacho. Smlouva argentinského mladíka totiž  v Manchesteru United končí v roce 2023 a Blaugranas věří, že se jim během následujícího léta mohlo podařit talentovaného forvarda zlákat na Camp Nou. Třeba právě na skutečnost, že Barca má tradici práci a rozvojem mladých hráčů, zatímco u Red Devils v poslední době fungují spíše jako brzda na posouvání talentů (viz Rashford, Martial či Sancho). 

Vysoce hodnocený osmnáctiletý mladík zažil v této sezoně průlom a za Manchester United si připsal již 7 seniorských startů. Většinou do zápasu vstupoval z lavičky a pět z těchto sedmi startů byly v pohárech, kde je Erik ten Hag otevřenější ohrávat mladší hráče, ale i tak dokázal Garnacho zaujmout jak fanoušky Red Devils tak řadu expertů. Jeho výkony, zejména proti Realu Sociedad a Aston Ville v posledních třech zápasech, upoutaly pozornost a někteří naznačují, že Garnacho je v současné době v hierarchii hráčů dokonce výše než Jadon Sancho.

Barcelona ho z této hierarchie nyní hodlá zkusit vylákat a zařadit je mezi svoje hvězdičky jako jsou Pedri, Gavi nebo Fati. Hlavními přestupovými cíly Barcelony by sice podle expertů měly být pozice v obraně a ve středu pole, informace novinářů Fichajes tvrdí, že Xavi chce mít také více možností ve hře směrem dopředu a začít víc myslet na budování týmu pro budoucnost. Důležitým faktorem v tomto kontextu pak je, že Garnacho vlastní též evropský pas a pro Barcelonu bude snadné mladíka Manchesteru United zaregistrovat, pokud by se během příštího léta skutečně přestěhuje na Camp Nou.