Bezedné kapsy pro Kloppa a Liverpool? O Reds má zájem osmý nejbohatší muž světa

Americká skupina Fenway Sports Group Johna W. Henryho dala najevo, že je ochotna za správnou cenu prodat fotbalový Liverpool a kolem hodnotného aktiva se okamžitě začali točit zajímavé jména.   

Bezedné kapsy pro Kloppa a Liverpool? O Reds má zájem osmý nejbohatší muž světa

Indický miliardář Mukeš Ambaní se podle deníku Mirror obrátil na vedení Liverpoolu s nabídkou na převzetí klubu. Šéf konglomerátu Reliance Industries je podle časopisu Forbes s majetkem přesahujícím devadesát miliard dolarů osmým nejbohatším mužem světa a zároveň vášnivým sportovním fanouškem. Zatím se nicméně realizoval v kriketu, když je majitelem týmu Mumbai Indians hrajícího indickou Premier League.

Nicméně jakkoliv je kriket na indickém subkontinentu stále nejsledovanějším sportem, fotbal jej pomalu dohání. Přičemž nejpopulárnější soutěží je v Indii vzhledem k historickým vazbám anglická Premier League, což z Liverpoolu logicky činí jeden z nejsledovanějších týmů v Indii. Pro Ambaniho by se tak mohlo jednat nejen o vynikajicí investici z hlediska hodnoty (kdy ceny špičkových klubů stále rostou), ale i z hlediska marketingu, kdy by skrze Liverpool mohl v druhé nejlidnatější zemi světa podpořit svůj mediální vliv.

O koupi Liverpoolu se nicméně bude muset podle všeho poprat s konkurenci z USA a Spojených arabských emirátů, když FSG má být podle britských novinářů od chvíle, kdy oznámila své rozhodnutí o případném prodeji klubu, zaplavena nabídkami. Mezi zájemci má být třeba i bývalý šéf Microsoftu a současný vlastník basketbalových LA Clippers Steven Ballmer. FSG podle všeho doufá, že za prodej Reds by mohla zinkasovat sumu ve výši čtyř miliard liber (cca 120 miliard korun), sportovní vedení klubu pak věří, že nový majitel bude štědřejší v podpoře při nákupu hráčů, když Fenway za poslední čtyři roky v klubu do těchto investic dala pouhá dvě procenta klubových příjmů.