Děláte fotbal neudržitelným, natřel kouč Liverpoolu Klopp ropné miliardáře z City, Newcastle a Paris Saint-Germain

Bohaté ropné firmy, které stojí za kluby jako Manchester City, Newcastle a Paris Saint-Germain jsou schopny utrácet více než kdokoli jiný a podle šéfa Liverpoolu Jürgena Kloppa vytvořily nerovnováhu, která může ohrozit budoucnost fotbalu.   

Děláte fotbal neudržitelným, natřel kouč Liverpoolu Klopp ropné miliardáře z City, Newcastle a Paris Saint-Germain

“Nikdo nemůže konkurovat bohatství Manchesteru City,” citoval kormidelníka Liverpoolu anglický deník The Mirror. Klopp se o otevírajících nůžkách mezi ekonomickými možnostmi jednotlivých klubů rozmluvil na tiskové konferenci před nedělním hitem Premier League, v rámci kterého se střetne Liverpool právě s City. A svou promluvu spustil na relativně nevinný dotaz novináře, jak plánuje zastavit City a jejich hvězdného útočníka Erlinga Haalanda. 

“Lidé moji odpověď neocení, ale nejedná se o neférový souboj. S City nemůže soupeřit nikdo," zahlásil Klopp a poprvé explicitně zkritizoval různé možnosti, které jednotlivé kluby mají. "Máte nejlepší tým na světě a dáte do něj nejlepšího útočníka na trhu, ať to stojí, co to stojí, prostě to uděláte. Vím, že se to City nebude líbit, nikomu se to nebude líbit," nebral si servítky Klopp. Jeho Liverpool přitom nepatří k nejchudším a v létě zaplatil údajně 85 milionů liber za Nuňéze.

Podle Kloppa je to nicméně něco jiného. Liverpool si podle něj na tyto transfery musí vydělat. Což podle něj pro tři kluby v současném světovém fotbale neplatí. “Máme tři kluby, které si mohou finančně dělat, co chtějí. Je to legální a všechno, v pořádku, ale mohou si dělat, co chtějí. Oni řeknou 'jo, ale my máme,” prohlásil Klopp a  znovu vyjmenoval City, PSG a Newcastle.  "Teď jsem slyšel, že v Newcastlu sportovní ředitel Dan Ashworth řekl: 'Pro tenhle klub neexistuje žádný strop'. Ano! Má pravdu. Má naprostou pravdu. Pro Newcastle neexistuje žádný strop. Gratuluji, ale ostatní kluby stropy mají," zakončil Klopp.