Tuchel do Liverpoolu nebo Bayernu? Německý kouč si myslí prý spíš na Albion

Harry Kane, Phil Foden and Co. v Kataru ještě nekopli do míče (a minimálně měsíc ještě tedy nekopnou), anglická média jsou nicméně plná spekulací o nejisté budoucnosti šéfa Albionu Garetha Southgatea. A jeden z elitních bývalých koučů Premier League už si na jeho místo prý dělá nárok.  

Tuchel do Liverpoolu nebo Bayernu? Německý kouč si myslí prý spíš na Albion

Němec trenérem národního celku Anglie? Podle televizní stanice Eurosport je to možné, když v září vyhozený kouč Chelsea Thomas Tuchel prý projevuje intenzivní zájem o místo, které má minimálně do prosince pod palcem Gareth Southgate. Ten si neúspěchy v posledních přípravných zápasech a v Lize národů pod sebou nařízl větev a jakýkoliv neúspěch Albionu na Mundialu by jej podle všeho stál místo. Na které se podle Eurosportu třese právě Tuchel.

Sám Southgate si je rostoucího tlaku před šampionátem, kde by skvělá anglická generace měla - dle představ fanoušků - útočit minimálně na semifinále, vědom. "Jak teď mluvíme, mám smlouvu do roku 2024, ale jsem si také dobře vědom toho, že ve fotbale musíte mít výsledky. Takže plán tu je a touha po kontinuitě také. Ale též nepovažuji za samozřejmost, že nepodáváte špatné výkony a očekáváte, že zůstanete v této funkci,” citoval Eurosport Southgatea. 

Thomas Tuchel podle anglických médií zatím projevuje intenzivní zájem v Anglii zůstat, usadil se prý nedaleko tréninkové základny Chelsea v Cobhamu a nemíní se zatím vracet do Německa. Na druhé straně si je vítěz Ligy mistrů vědom, že na ostrovech je málo pracovních pozic pro trenéra jeho kalibru, a vzhledem k tomu, že všechny joby v TOP6, možná až na tápajícího Kloppa v Liverpoolu, jsou v tuto chvíli pevně obsazeny, má si Tuchel myslet právě na národní tým. Tam by opravdu po uklouznutí týmu ve skupinových nebo vyřazovacích bojích mohlo jednu prestižní pracovní pozici uvolnit.