To budete zírat! Haaland odhalil, co je údajně jeho tajemstvím k úspěchu

Budeme-li se řídit čistě statistikami, můžeme prohlásit, že je Erling Haaland momentálně nejlepším útočníkem planety. Ne-li rovnou i fotbalistou. Fanoušci v Anglii jej dokonce považují za „robota“, jeho výkony jsou totiž nereálné. V čem tedy tkví klíč k takovému úspěchu?

To budete zírat! Haaland odhalil, co je údajně jeho tajemstvím k úspěchu

Když jsme byli malí, rodiče nám často říkali, abychom jedli hodně zeleniny, budeme pak silní a zdraví. Erling se tímto heslem sice řídil, jen si ho malinko poupravil. Dodnes si dopřává před každým soutěžním zápasem lasagne, které mu údajně dodávají sílu a zlepšují mušku.

„Co svého syna znám, tak odjakživa, co začínal s fotbalem, si začal dávat lasagne k večeři. Vždy den před zápasem jedl lasagne, to bylo jeho kouzlo k úspěchu. Tohle byla jeho rutina vždy večer před zápasem a v pátek po tréninku,“ svěřil se deníku Daily Mail Erlingův otec Alfie Haaland.

Někdo se teď chytá za hlavu a ptá se, jak je to možné, ale nesmíme zapomínat na to, že nejen fotbalisté, ale sportovci obecně na podobné rituály věří. Někdo nosí oblíbené kopačky, jiný si schovává přívěsek pro štěstí. Brankáři pro změnu před zápasem poklepávají tyčky branky.

V případě Haalanda také nevíme, na jaký způsob si lasagne dává. Klasické italské jsou sice výborné, ale zato velmi tučné. Pravděpodobnější je, že si je upravil. Vepřové maso mohl nahradit hovězím, máslový bešamel nahradí nízkotučným kefírem a místo parmazánu si dá mozzarellu. Tím nám vznikne sacharidovo-proteinová večeře, která už je přípustná.