Finanční krize? Ale kdeže. Tohle je údajně současná situace Barcelony

Protože byla Barcelona nucena aktivovat několik ekonomických balíčků, hovoří se o tom, že je finančně na dně. Opak je však dle prezidenta Joana Laporty pravdou. Klubu se vede výtečně a prodeje „nejsou nutné“.

Finanční krize? Ale kdeže. Tohle je údajně současná situace Barcelony

Zní to možná až neuvěřitelně vzhledem k tomu, jaké dlouhé léto má Barcelona za sebou. Katalánský celek se „zaprodal“ na několik let dopředu, aby byl schopen přivést manažerovy vysněné posily. Ty však pomalu nebylo možné ani registrovat na soupisku La Ligy. Fanoušci se strachovali, zdali se to klubu vůbec podaří. 

Logicky by si člověk řekl, že tyto problémy může zažívat pouze mužstvo, které se nachází ve finanční tísni. Prezident Juan Laporta v exkluzivní interview novináři Fabriciovi Romanovi všechny podobné zprávy dementoval. Dokonce je označil za poplašné. „Klubu se daří jako nikdy!“ naznačil.

„Situace je naprosto odlišná, než se na první pohled může zdát. Momentálně na tom jsme finančně velmi dobře a jediné, o co se snažíme, je zavedení nějakého platového stropu, který nebude nikoho zvýhodňovat. Máme tu hráče, kteří berou vyšší platy, než je naše představa. Ale respektujeme jejich rozhodnutí, pokud řeknou, že si nic snižovat nebudou. My tu nejsme od toho, abychom někoho nutili, pouze jsme hráčům prezentovali podmínky, které se snažíme zavést a které se budou týkat nově příchozích posil,“ oznámil Laporta.

Extrémně vysoký plat například pobírá Frenkie de Jong. „Za Frenkieho jsme obdrželi mnoho nabídek. Zájem měli zejména v Anglii. My jsme se však rozhodli, že si hráče ponecháme. Frenkie je jeden z nejlepších záložníků na světě, ne-li úplně ten nejlepší. Rozhodně o někoho takového nechceme přijít,“ řekl Laporta.