Tuchel po konci v Chelsea řeší další problém. Deportují ho z Anglie?

V srpnu vše pro Thomase Tuchela vypadalo ideálně. Nová sezóna s našlapanou Chelsea, nový majitel i úspěch v odclonění nápadu přivést na Stamford Bridge Cristiana Ronalda. O sedm týdnů později mu hrozí deportace.   

Tuchel po konci v Chelsea řeší další problém. Deportují ho z Anglie?

Bývalému šéfovi Chelsea Thomasi Tuchelovi hrozí podle anglického deníku Telegraph vyhoštění ze Spojeného království. Podle zdrojů konzervativního denků devětačtyřicetiletý Tuchel může po svém vyhazovu zůstat na území Anglie, kde momentálně žije, maximálně 90 dní. A to proto, že povolení k pobytu získal na základě víza vydavaného pro vysoce kvalifikované/řídící pracovníky a tento důvod mu po jeho nahrazení Grahamem Potterem na začátku září samozřejmě zanikl. Brexit tak zasahuje i do nejvyšších fotbalových pater.

Tuchel s Chelsea vyhrál předloni Ligu mistrů a v Premier League si pohlídal třetí místo za dvojicí Manchester City a Liverpool, přičemž před touto sezonou mu vedení na jeho přání přivedlo Raheema Sterlinga nebo Kalidou Koulibalyho. Výsledky z prvních kol (Chelsea je po šesti zápasech sedmá poté co jednou remizovala a dvakrát prohrála) nicméně vedení klubu přinutily sáhnout ke změně na klíčovém postu. Podle spekulací z anglických médií byl hlavním konfliktním bodem nesouhlas Tuchela se záměrem nového majitele Todda Boehlyho angažovat Cristiana Ronalda. 

A Tuchel tak zůstal bez práce, nyní mu navíc hrozí že bude nucen opustit Anglii. Zároveň je pravda, že na Ostrovech německý kouč aktuálně podle všeho další práci nehledá, pozice koučů v týmech TOP6 vypadá relativně stabilně. A nejintenzivnější spekulace, které Tuchela spojují s návratem do trenérského kolotoče tak zaznívají z domovského Německa, kde se po chabém startu do sezóny třese křeslo šéfa Bayernu Julianem Nagelsmannem.