Mladá superstar na cestě z Leverkusenu? V Liverpoolu a Bayernu se třesou nadšením…

Devatenáctiletá superstar německého fotbalu se teprve doléčuje z komplikovaného zranění přetrženého křížového vazu, v Leverkusenu jeho návrat vzhledem k nevalné formě Bayeru vyhlížejí jako smilování.  

Mladá superstar na cestě z Leverkusenu? V Liverpoolu a Bayernu se třesou nadšením…

Zájemci o německé ofenzivní tykadlo Floriana Wirtze dostali pozitivní zprávu. Podle německého deníku Bild devatenáctiletý spoluhráč Patrika Schicka a Adama Hložka dostal příslib od vedení klubu, že v případě že se Bayer nekvalifikuje do příštího ročníku Ligy mistrů, bude moci z klubu odejít za sníženou cenu. Ta se aktuálně (v plné výši) odhaduje okolo 80 milionů eur, Bayer po pátečním debaklu v Allianz Aréně nicméně okupuje předposlední příčku v Bundeslize.

O ofenzivního záložníka nebo útočníka je zájem na nejlepších evropských adresách, o hráče se podle německých novinářů mají intenzivně zajímat Bayern Mnichov, Chelsea či Liverpool, v minulosti byl Wirtz spojován i Realem Madrid. Jeho rozvoj nicméně v posledním půl roce zbrzdilo zranění, které prodělal v březnu. Nedlouho poté pak Wirtz přesto podepsal vylepšenou smlouvu se stávajícím klubem, když prodloužil do roku 2027.

Nyní ovšem podle Bildu Wirtz získal další impuls do rekonvalescence, když byl ujištěn, že pokud Leverkusen nepostoupí do Ligy mistrů, může odejít za sníženou cenu. Podle informací německých novinářů je Wirtz aktuálně už téměř v zápasové kondici a mohl by se podle některých předpovědí vrátit do zápasového kolotoče ještě před tím, než Bundesliga přeruší svůj podzimní běh kvůli MS v Kataru. A dát tak důvod dalším skautům létat na zápasy do Leverkusenu.