Hráčem kola se stal klokan Květ, tentokrát popravil tým Zlína. Přiblížil se jeho odchod do Sparty?

Ve 24 letech prožívá nejlepší fotbalové období, pro Bohemku je nepostradatelný. Záložník Roman Květ to demonstroval i v sobotu, kdy režíroval famózní otočku se Zlínem. Díky svému skvělému výkonu se stal naším Hráčem kola, ale konkurenci měl velikou. Kdo se umístil těsně za ním?

3, Matěj Jurásek (SK Slavia Praha)

Svůj životní zápas odehrál o víkendu teprve devatenáctiletý slávistický supertalent Matěj Jurásek. Ten nastoupil na posledních 20 minut utkání s Baníkem, na světelné tabuli byl v tu chvíli stav 1:1. Právě výkon tohoto sešívaného hrdiny ale převážil misky vah na domácí stranu.

Nejprve utaženou ranou k přední tyči poslal Pražany do vedení, o šest minut později pak předvedl jeden z gólů sezony. Nádhernou petardou pod víko nedal Janu Laštůvkovi žádnou šanci zareagovat a slávisté díky němu zvítězili 3:1, čímž jejich odstup od vedoucí Plzně rázem činí pouze bod. Pro Juráska šlo o jeho vůbec první ligové trefy kariéry.

„Rozhýbal to, na balónu byl strašně silný. Chtěl bych mu tímto pogratulovat k jeho prvním gólům v lize. Přemýšleli jsme, že ho nasadíme už dřív, ale zatím se nám jeví lépe jako žolík. Po jeho výkonu se Sivassporem jsme každopádně věděli, že mu dnes dáme velký prostor,“ podotkl trenér Jindřich Trpišovský.