Arsenal se v lednu rozloučí s dalším nepotřebným zbožím. Arteta má nově v merku součástku Lipska

Italský list Calcio Mercato si bedlivě všímá zvěstí, které naznačují, že během lednového přestupového okna učiní londýnský Arsenal opět několik z měn v sestavě. Kouč Mikel Arteta plánuje umořit některé nepotřebné tváře, z jejichž prodeje by inkasoval až 35 milionů eur, které by pak investoval do podpisu Noaha Okafora.

Arsenal se v lednu rozloučí s dalším nepotřebným zbožím. Arteta má nově v merku součástku Lipska

Seznam nápadníků na dvaadvacetiletého hvězdičku Lipska se neustále rozšiřuje a Arsenal patří mezi ty, kteří by chtěli jednat již během ledna. Ve hře je i varianta, že by hráč setrval na současné adrese do konce sezóny a poté se přesunul do Londýna.

Arsenal rozhodně nechce zůstat jen u tohoto jména a tamní kouč Mikel Arteta se na toto téma již několikrát vyjádřil ve smyslu, že si situace žádá několik dalších příchodů a ruku v ruce s tím se Gunners s některými hráči rozloučí.

Kromě Okafora má být předmětem zájmu také ukrajinské křídlo ve službách Šachtaru Doněck Mykhailo Mudryk nebo obdobně laděný Španěl Yéremy Pino.

Hlavním přestupovým cílem má být ale Okafor, na kterého si taktéž brousí zoubky milánské AC. To v něm větří náhradu za Rafaela Leãa, o kterého by se během léta mohla strhnout na trhu pořádná mela.