Česká mise rovná se světová mise! Trojice aktivních světových hvězd, které si prošly českou nejvyšší ligovou soutěží

Není příliš zvykem, aby nadějní fotbalisté z ciziny odcházeli do českých luhů a hájů. A pokud se tak stane, žádná extra kariéra z toho nevoní. Těch, kteří se dostali až na mety nejvyšší, je přeci jen jako šafránu. Jako například tito tři borci.  

Petar Musa, 24 let, současné angažmá: SL Benfika Lisabon

V předchozích dvou případech jsme se zabývali hráči, kteří své zkušenosti v české lize předváděli poměrně dávno. Nyní tak přichází řada na mnohem mladšího jedince, který patřil pražským Sešívaným dlouhých pět let až do letošního roku.

Jedná se o Chorvata Petara Musu. Rodák ze Záhřebu přitom do Slavie přišel z NK Záhřeb jako nijak extra výrazné zboží. Byť jako mladík odehrál v seniorech jen šestnáct zápasů, nedal ani branku, což nebylo na útočníka zrovna ukázkové.

I když si ještě ani nepřipsal start za seniorskou reprezentaci a ve Slavii toho během pěti let také moc neodehrál, jelikož byl věčně na hostování, ve svých čtyřiadvaceti letech patří slavné Benfice.

V loňském roce se totiž perfektně prezentoval v portské Boavistě, která na něj uplatnila opci ve výši cca 100 milionů a ze spárů Slavie ho vykoupila. Vzápětí ho ale vyměnila za dva hráče a 145 milionů do Benfiky.

V hlavním městě Portugalska zatím odehrál šest zápasů, ale už má na kontě jednu ligovou branku. V loňské sezóně jich za Boavistu vsítil jedenáct. Jak tedy vidno, v Portugalsku se našel. Přitom zkoušel i Bundesligu, v berlínském Unionu ale s jednou brankou nepochodil.

zdroj: SK Slavia Praha