Musa Alli? Fotbalista s postavou malého kluka si už pomalu začíná zvykat na českou ligu

Nigerijský šikula se již před sezónou stal posilou Zbrojovky Brno, do které přišel z týmu SKU Amstetten, který působí ve druhé rakouské lize. S přibývajícími zápasy na sebe upozorňuje čím dál více. Naposledy na sebe přitáhl pozornost v zápase proti Teplicím, kdy se i poprvé v lize střelecky prosadil.

Musa Alli? Fotbalista s postavou malého kluka si už pomalu začíná zvykat na českou ligu

Celým jménem Wale Musa Alli je hbitý jednadvacetiletý fotbalista s parametry 160 cm a 55 kg, působící spíše jako výpomoc ze starších žáků, než jako člen A-týmu. Na fanoušky Brna ovšem zapůsobil hned v prvním přátelském utkání se Slovanem Bratislava, ve kterém proháněl mužstvo hrající nyní Konferenční ligu a vstřelil v něm i branku.

Alli je rychlostní typ se skvělou technikou, nízkým těžištěm a citem pro finální přihrávku. Posledním působištěm byl klub SKU Amstetten, hrající druhou rakouskou ligu, ve kterém za tři sezóny nastřádal 8 gólů a připsal si 9 asistencí. Ke konci svého působení nastupoval většinou na pozici hrotového útočníka. Pod trenérem Dostálkem je ale jeho místem na hřišti levé křídlo, z něhož motá hlavy soupeřům svými kličkami a rychlými náběhy. 

V Česku statistika mladého Nigerijce po osmi zápasech čítá 1 gól a 3 asistence. Při posledním zápase proti Teplicím se stal také hráčem utkání. Kouč Zbrojovky už i nastínil myšlenku, že když ještě vylepší svoje nedostatky tak ho v Brně už možná ani dále neudrží.