Nejproduktivnější esa soudobé české ligy? V první pětce má zastoupení Slavia, Boleslav, Brno, Liberec i Sparta

Jak vyplývá ze statistik na serveru fortunaliga.cz, v nově započaté sezoně 2022/2023 už se podílelo na čtyřech brankách svých týmů hned jedenáct hráčů.

Nejproduktivnější esa soudobé české ligy? V první pětce má zastoupení Slavia, Boleslav, Brno, Liberec i Sparta

Konkrétně jde o Milana Škodu, Jana Chramostu, Petra Hronka, Ondřeje Mihálika, Filipa Kubalu, Ondřeje Lingra, Davida PUškáče, Kryštofa Daňka, Michala Ševčíka, Caspera Hojera a Mosese Usora.

Žádný z výše jmenovaných ovšem zatím nepronikl mezi pět nejproduktivnějších hráčů celé soutěže, mezi nimiž lze zastihnout zástupce Slavie, Mladé Boleslavi, Zbrojovky Brno, Slovanu Liberec a Sparty.

Vůbec nejvíce "kanadských bodů" nasbíral k tomuto datu sešívaný Stanislav Tecl, který se na dosavadní jízdě Slavie podílel šesti přesnými zásahy a jednou gólovou asistencí.

Bývalý útočník Plzně, Jihlavy i Jablonce v tomto směru veškeré konkurenci kapku poodskočil a zbylý čtyřlístek je seřazen na pětigólovém podílu.

Jedná se o Jakuba Řezníčka, Micka van Burena, Tomáše Čvančaru a Marka Matějovského, který už byl mimochodem hned třikrát vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Při pohledu do jeho občanského průkazu jde nepochybně o úctyhodnou věc.

To, jak je funkční veterán z kádru Pavla Hoftycha inteligentním hráčem, dokládá i počet nedovolených zákroků na jeho osobu, jichž bylo již dvacet. Žádný jiný hráč FORTUNA:LIGY nebyl faulován tolikrát...

Nejproduktivnější hráči FORTUNA:LIGY po šesti kolech:

7 (6 gólů, 1 asistence) - Stanislav Tecl
5 (1 gól, 4 asistence) - Marek Matějovský
5 (2 góly, 3 asistence) - Jakub Řezníček
5 (5 gólů, žádná asistence) - Mick van Buren
5 (3 góly, 2 asistence) - Tomáš Čvančara

Krize Sparty? Kouč Priske to sice bere na sebe, ale dvě třetiny fandů viní z nezdarů Letenských klubové vedení