Lišácký plán Citizens. Guardiola dostane pořádný balík, ale udičky bude nahazovat až po Kataru

Každý větší mezinárodní turnaj nabízí i méně známým hráčům možnost se zviditelnit a prodat na věhlasnější adresu. O mistrovství světa to pak platí dvojnásob a nejinak tomu bude jistě také letos v Kataru. Lišácký plán má v tomto směru Manchester City, neboť tradiční ostrovní značka chce po tomto turnaji zlákat ty, kteří svými výkony zaujmou.

Lišácký plán Citizens. Guardiola dostane pořádný balík, ale udičky bude nahazovat až po Kataru

Podle britského listu The Sun dostal španělský stratég Pep Guardiola od vedení příslib ve výši 100 milionů liber pro lednové přestupové okno. Manchester City bude bedlivě pozorovat na šampionátu v Kataru všechny hráče, kteří zazáří a poté se je pokusí zlákat do svých řad.

Citizens během tohoto letního přestupového okna utratili za nové tváře v kabině zhruba 104 milionů liber a ve svých řadách přivítali útočníky Erlinga Haalanda a Juliána Álvareze, záložníka Kalvina Phillipse a levého obránce Sergia Gómeze.

Zámožný ostrovní gigant je aktuálně na druhém místě v tabulce Premier Leagu dva body za vedoucím Arsenalem. Ambice klubu pro tuto sezónu jsou samozřejmě obhájit mistrovský titul v Anglii a konečně zlomit prokletí v prestižní Lize mistrů.

Postupnou obměnu kabiny signalizují nejen příchody nových hráčů, ale i odchody těch, na které byl v uplynulých letech spoleh. Nové klubové barvy v létě zvolili Raheem Sterling, Oleksander Zinchenko či Gabriel Jesus.