Ten Hagův styl fotbalu a koučování ze mě dostává to nejlepší, tvrdí Antony. United za něj musí vysázet přes dvě miliardy

Brazilským středopolařem Casemirem letošní nakupování Manchesteru United ani zdaleka neskončilo. Zatím nejčerstvější nákup přišel tento týden a dvacetinásobný šampion Premier League ho realizoval v kádru Ajaxu Amsterdam.

Ten Hagův styl fotbalu a koučování ze mě dostává to nejlepší, tvrdí Antony. United za něj musí vysázet přes dvě miliardy

Na Old Trafford si plácl na pětileté smlouvě do léta 2027 dvaadvacetiletý křídelník Antony a podle britského tisku vyšel rudé ďábly na 95 milionů eur, což je v přepočtu více než 2,3 miliardy korun.

Brazilský technik se díky tomu stal nejdražším hráčem posledního dne ostrovního přestupového období a druhým nejdražším hráčem v historii giganta z rudé strany Manchesteru. Nákladnější už byl pouze Francouz Paul Pogba.

Rodák ze Sao Paula, k jehož největším profesním úspěchům patří vyhraná olympiáda z loňského roku, je na nové dobrodružství v divadle snů řádně natěšen. Premiérový soutěžní start může přijít buď v Leicesteru, nebo v neděli proti Arsenalu.

Protože jsou United v součanosti až dvanáctí, Antony se jim může hodit hned. "V Ajaxu jsem zažil krásné roky, ale tohle je opravdu velký moment mé kariéry. Jsem připraven na novou výzvu v jednom z nejslavnějších klubů světa," oznámil těsně po podpisu nového pracovního dokumentu nový svěřenec nizozemského manažera Erika ten Haga.

Toho ostatně velmi dobře zná. Na nizozemské půdě s ním spolupracoval v posledních dvou soutěžních ročnících. "S Manchesterem má velké plány a ambice. Jeho styl fotbalu a koučování ze mě dostává to nejlepší," pochlubila se čerstvá akvizice United na oficiálním webu svého nového zaměstnavatele.

Lišácký plán Citizens. Guardiola dostane pořádný balík, ale udičky bude nahazovat až po Kataru