Česká mise rovná se světová mise! Trojice aktivních světových hvězd, které si prošly českou nejvyšší ligovou soutěží

Není příliš zvykem, aby nadějní fotbalisté z ciziny odcházeli do českých luhů a hájů. A pokud se tak stane, žádná extra kariéra z toho nevoní. Těch, kteří se dostali až na mety nejvyšší, je přeci jen jako šafránu. Jako například tito tři borci.  

Česká mise rovná se světová mise! Trojice aktivních světových hvězd, které si prošly českou nejvyšší ligovou soutěží

Edin Džeko, 36 let, současné angažmá: Inter Milán 

Rodák ze Sarajeva se ani pořádně nerozkoukal v tamní lize, a už mířil na sever Čech do Teplic za odhadovanou částku 2,5 milionů korun. Teplice přitom sahaly po neznámém zboží ze Železničjaru, které odehrálo jen 33 zápasů se třemi vstřelenými brankami. I proto byl mladičký Bosňan vyslán na hostování do Ústí nad Labem.

A tam ukázal, co v něm je. V patnácti zápasech se blýskl třemi brankami, a po návratu do Teplic završil ligovou sezónu třemi brankami ve třinácti zápasech. Následující sezónu jich ale nasázel o deset víc, přičemž nevynechal žádné ligové kolo. A když bundesligový Wolfsburg v čele s kouzelníkem Felixem Magathem nabídl 120 milionů korun, nemohli tepličtí odmítnout.

Společně s Brazilcem Grafitem napomohl Wolfsburgu k titulu a stal se natolik chtěným hráčem, že jeho cena stoupla na tehdy i dnes astronomickou jednu miliardu korun! A tu byl ochoten zaplatit jedině Manchester City.

Udělal dobře, protože i v Anglii se uchytil a hned v druhé sezóně svými čtrnácti trefami pomohl vyhrát Manchesteru titul po dlouhých 44 letech.

Momentálně Edin Džeko i ve svých šestatřiceti letech má fotbalovému světu co nabídnout. Z AS Řím přestoupil do Interu Milán a patří mezi důležité členy tymu. Na kontě má zatím letos z devíti zápasů tři góly. Klobouk dolů.

zdroj: Inter Milán