Bosna plánuje odehrát přípravný zápas v Rusku. Džeko, Pijanić a spol. protestují

Přední hráči fotbalové reprezentace Bosny a Hercegoviny odmítli nastoupit v přípravném zápase proti Rusku. Oba výběry by měly proti sobě nastoupit 19. listopadu v Petrohradu.

Bosna plánuje odehrát přípravný zápas v Rusku. Džeko, Pijanić a spol. protestují

Jako první se „obul“ do rozhodnutí Boseňské fotbalové federace Miralem Pjanić, který tento týden přestoupil z Barcelon do Spojených arabských emirátů. „Toto rozhodnutí je velmi špatné. Nemůžu říct víc, ale ve federaci vědí, co si o tom myslím,“ sdělil stosedminásobný reprezentant Bosny a Hercegoviny.

Ve výroku ho podpořil i kapitán a lídr reprezentace, který rozjel svou kariéru v Teplicích, Edin Džeko. „Jsem proti tomu, aby se hrál tento zápas, pokud budou umírat nevinní lidé. Vždy jsem výhradně za mír a chci být solidární s obyvateli Ukrajiny v těchto, pro ně těžkých časech.“

Proti plánovanému zápase se na svých sociálních sítích ohradila i primátorka bosenské metropole Sarajeva Benjamina Karičová. Ta oznámila, že pokud federace rozhodnutí nezmění, město ukončí úspěšnou spolupráci se svazem. „Sarajevo jako město, které bylo v obklíčení agresorů nejdéle, a já jako primátorka, ostře odsuzujeme rozhodnutí fotbalového svazu,“ napsala na své sociální síti.

Sarajevo bylo v době boseňské války v letech 1992 až 1995 obléhané 43 měsíců. Šlo o nejdelší obléhání v moderní evropské historii v 20. století. Bosna v té době byla ve válce s Chorvatskem a Srbskem.

Kluby v Premier League se obávají dalších odložených zápasů