Černí koně blížící se události v Kataru. Kdo by mohl zaskočit veřejnost i papírové favority?

Další světový šampionát je za dveřmi a fotbalová událost roku na několik týdnů přiláká veškerou pozornost milovníků tohoto sportu. Reprezentační trenéři v těchto dnech finalizují své nominace a snaží se vybrat hráče, kteří pomohou týmu k úspěchu. Máme tu několik papírových favoritů, ale taktéž se objevují i několik černých koňů, kteří by mohli na mistrovství světa v Kataru překvapit. Sever sportskeeda.com přišel hned se třemi nenápadnými výběry, jež mohou zazářit.

2) Senegal

Afričtí šampioni jsou v aktuální světovém žebříčku na osmnáctém místě a jejich slavné vítězství proti Francii z roku 2002 je považováno ze jeden z největších šoků v historii mistrovství světa. Letos to bude teprve třetí účast Senegalu na tomto turnaji, v minulosti se tak stalo v letech 2002 a 2018.

Se jmény jako Sadio Mané či Eouard Mendy by mohl Senegal být překvapením šampionátu v Kataru a jako první africký tým by mohl přejít třeba i přes čtvrtfinále. Vítěze třetí fáze CAF čeká zrádná skupina A s Katarem, Nizozemskem a Ekvádorem.

Foto: instagram.com/footballsenegal