Černí koně blížící se události v Kataru. Kdo by mohl zaskočit veřejnost i papírové favority?

Další světový šampionát je za dveřmi a fotbalová událost roku na několik týdnů přiláká veškerou pozornost milovníků tohoto sportu. Reprezentační trenéři v těchto dnech finalizují své nominace a snaží se vybrat hráče, kteří pomohou týmu k úspěchu. Máme tu několik papírových favoritů, ale taktéž se objevují i několik černých koňů, kteří by mohli na mistrovství světa v Kataru překvapit. Sever sportskeeda.com přišel hned se třemi nenápadnými výběry, jež mohou zazářit.

Černí koně blížící se události v Kataru. Kdo by mohl zaskočit veřejnost i papírové favority?

3) Dánsko

Už před rokem byla tato nenápadná země z Jutského poloostrova spícím drakem, který se dokázal probudit na odloženém Euru. Její fantastická cesta vystavila stopku i českému výběru a zastavila se až v samotném semifinále, kde byla pokořena kontroverzní penaltou Harryho Kanea.

Dánsko může být podobným překvapením i na světovém šampionátu. Aktuálně desátá země v žebříčku FIFA dlouhodobě slaví úspěchy a svou kvalifikační skupinu F ovládla s pouze jedinou porážkou. Nejlepší umístění Dánů na MS bylo v roce 1998, kdy je vyřadila ve čtvrtfinále Brazílie.

Foto: instagram.com/herrelandsholdet