V Juventusu teď není důvod k úsměvům. Předseda se stydí, Allegriho ale před bitvou o Turín odvolávat nebude

V Juventusu momentálně není důvod k úsměvům. Stará dáma poprvé v historii prohrála tři z úvodních čtyř zápasů v Lize mistrů a postupové pozice, na kterých momentálně sídlí Paris Saint-Germain s Benfikou Lisabon, se jí notně vzdálily.

V Juventusu teď není důvod k úsměvům. Předseda se stydí, Allegriho ale před bitvou o Turín odvolávat nebude

Žádná hitparáda to pro šestatřicetinásobného držitele Scudetta není ani v domácí Serii A, kde se po poslední prohře na San Siru s AC Milán Bianconeri propadli až na osmou pozici. Jen 12 nastřílených branek v úvodních devíti soubojích nejsou pro týmovou ofenzivu žádnou extra vizitkou a desetibodový odstup na lídra už také není zanedbatelný.

Pouhé čtyři triumfy v rozjeté sezoně 2022/2023 jsou na tak slavnou značku z Allianz Stadium zoufale málo a turínští příznivci nejsou na taková čísla absolutně zvyklí.

Se současnými nedostačujícími výkony Bonucciho, Di Maríii, Vlahoviče, Milika a spol. má problém také samotný předseda Juventusu Andrea Agnelli, který se ani zdaleka nevyjadřuje k jednotlivým zápasům.

Trenéra Massimiliana Allegriho, jenž se do klubu vrátil loni v květnu po dvouleté pauze, ale zatím odvolávat nehodlá a důvěru dostane také v nadcházejícím víkendovém derby proti ještě hůře postavenému FC Turín.

"Stydím se za to, co se u nás teď děje. V téhle situaci to ale není o jednom člověku, o trenérovi Allegrim, ale o celém klubu. Musíme se z toho dostat společně. Allegri zůstává trenérem Juve," potvrdil na oficiálních stránkách Juventusu jeho první muž.

Podle kouče, který v minulosti seděl i na lavičkách AC Milán, Sassuola nebo Cagliari, chybí nynějšímu mužstvu vášeň a srdce. "Agnelli má naprostou pravdu. Hrajeme příliš na sebe, musí se z nás opět stát tým. Rozhodně ale nyní nehodlám rezignovat. Čím je situace těžší, tím je to větší výzva. A pak to může být o to krásnější," přidal pětapadesátiletý odborník.

Ten věhlasný klub nenastartoval ani v loňském roce, kdy se ustoupilo z pozic. V minulosti přitom hned pětkrát ovládl Serii A a dvakrát se s týmem dostal až do finále Ligy mistrů.

Do konce října čekají Juventus kromě zmíněné bitvy o Turín také souboje s Empoli, Benfikou a Lecce. Že by se černobílý gigant nastartoval právě v těchto střetech? Nakročeno by k tomu mít mohlo - až do soboty nesmí celý první tým opustit tréninkové centrum a bude se soustředit jen a pouze na fotbalové záležitosti.

Nazdárci? Tak vypadali nedávno na hřišti spíš Češi. Pozor! S Albánci, Faeřany a Moldavany to nebude snadné