Dvě jihoamerické opory Juventusu si mohou pomalu začít hledat nové kluby. Kdo může naopak přijít z Chelsea?

Šestatřiceti italskými primáty ozdobený Juventus nezažívá zrovna povedené časy. Bez tříbodového zisku je pět zápasů v řadě a velmi nelichotivá je i jeho osmá pozice v tabulce Serie A.

Dvě jihoamerické opory Juventusu si mohou pomalu začít hledat nové kluby. Kdo může naopak přijít z Chelsea?

V zimní pauze se může v turínských útrobách opět posilovat a v dotyčné souvislosti je podle Calciomercatom.com zmiňován také čtyřiadvacetiletý středopolař Chelsea Christian Pulišič. Američan má toužit po odchodu ze Stamford Bridge i po příchodu nového manažera Blues Grahama Pottera a Bianconeri by ho mohli mít k dispozici již za částku okolo 30 milionů liber.

To vše je však teprve možná budoucnost. Tu už by na Juventus Stadium naopak neměli mít dlouhou dvě jihoamerické opory posledních let Alex Sandro a Juan Cuadrado. Šéf lavičky Massimiliano Allegri už s nimi podle všeho v delším časovém horizontu příliš nepočítá.

Jak připomíná italský list Corriere dello Sport, oba ostřílení hráči mají smlouvy jen do června 2023 a sportovní úsek Juve údajně nemá zájem na dalším prodloužení, což znamená, že je pravděpodobně čeká brzké hledání nové klubové adresy.

Jednatřicetiletý brazilský zadák s minulostí v Portu Alex Sandro, jenž odehrál v této sezoně Serie A 308 minut čistého času, nedávno načal v Turíně svou osmou sezonu v řadě a podle všeho bude také jeho poslední.

Podobně je na tom i o tři roky starší kolumbijský křídelník, který před Juventusem oblékal trikoty Chelsea, Fiorentiny, Lecce nebo Udinese. Byť v tomto ročníku nastoupil do šesti ligových duelů ze sedmi, věk nejde zastavit a nejspíše bude nahrazen tak on, majitel pěti Scudett, jenž už je stabilní součástí Staré dámy také hezkou řádku let.

P.S.: Podobný osud zřejmě čeká také Stephana El Shaarawyho z AS Řím. Vlci z věčného města totiž chtějí ulevit rozpočtu a nový kontrakt už by italskému útočníkovi po červnu 2023 nabídnout neměli.

Hájek s Berem mají ve Vitesse nového šéfa. Dva roky prázdnin totiž ukončilo toto známé nizozemské jméno...