Juventus už popáté v řadě skončil v červených číslech a ve ztrátě je také Inter. Oba giganti ale jednali o Superlize

Finanční kondice slavných italských značek ze severu Apeninského poloostrova není až tak růžová, jak by se mohlo náhodným kolemjdoucím zdát a momentálně se to projevuje i na sportovních výsledcích. Zatímco Inter Milán je sedmý, Juventusu Turín patří až osmá pozice, což jsou místa, na které nejsou jejich fanoušci absolutně zvyklí. 

Juventus už popáté v řadě skončil v červených číslech a ve ztrátě je také Inter. Oba giganti ale jednali o Superlize

Již minulý týden informoval o číslech z minulého ročníku Juventus Turín, jehož ztráta činila 254 milionů eur, což byl oproti předchozí sezoně nárůst o dalších 44 milionů eur.

Italský list Gazzetta dello Sport v této souvislosti doplnil, že se jednalo o nejvyšší ztrátu v historii Bianconeri. Gigant, v němž je viceprezidentem Pavel Nedvěd, už skončil v červených číslech popáté v řadě.

Nyní zveřejnil výsledek také Inter Milán, který je soupeřem Viktorie Plzeň v základní skupině Ligy mistrů. Nerazzurri ze stadionu Giuseppe Meazzy v minulé sezoně zaznamenali ztrátu ve výši 140 milionů eur.

Oproti předchozímu roku se však modročerným barvám podařilo ztrátu snížit, neboť v ročníku 2020/2021 činila 245 milionů eur, což byl také negativní klubový rekord.

Vlastník Suning Holdings Group by měl ztráty pokrýt z vlastních zdrojů. "Dva hlavní klubové cíle zůstávají pevné. Udržení konkurenceschopnosti týmu na nejvyšší úrovni v každé soutěži a posílení jeho finanční pozice."

Dopředu žene čínské majitele i skutečnost, že tržby vzrostly o 75 milionů eur na současných necelých 440 milionů eur, na čemž se dá stavět.

P.S.: Právě prezidenti Interu a Juventusu Steven Zhang a Andrea Agnelli se mimochodem tento týden sešli kvůli tomu, aby probrali možnou Superligu.

Chelsea stále pátrá po novém sportovním řediteli. Boehly má na užším seznamu těchto osm odborníků...