Votroci byli mezi nejúspěšnějšími kolektivy Královéhradeckého kraje stříbrní. Před kým se museli sklonit?

Kvůli covidu-19 se vyhlašovali nejúspěšnější sportovci Královéhradeckého kraje za rok 2021 až ve třetí zářijové dekádě a v kategorii kolektivů se radovali ze stříbrné pozice hráči Hradce Králové.

Votroci byli mezi nejúspěšnějšími kolektivy Královéhradeckého kraje stříbrní. Před kým se museli sklonit?

Aktuálně sedmý tým FORTUNA:LIGY, který má ovšem v tabulce stejně bodů jako třetí Sparta, za uplynulé kalendářní období trumfli pouze cyklisté ze stáje Elite Elkov Kasper Cycling Team. Vašulín, Rada a spol. pak za sebou nechali basketbalistky Sokola Hradce Králové.

Východočeskou značku zastupovala na slavnostním předávání v Kongresovém centru Aldis pětice Jiří Sabou, Ondřej Prášil, Otto Urma, Pavel Dvořák a Zdenko Frťala, jenž votroky právě v loňském roce přivedl zpět do elitní soutěže a nyní pracuje jako šéftrenér mládežnické akademie v Teplicích.

"Ocenění za postup nám udělalo velkou radost. Byla to práce celého klubu, takže je to ocenění především pro něj, já osobně jsem velice potěšen tím, že jsem tuto cenu získal a nesmírně si jí vážím. Sleduji Hradec i každý jiný klub, ve kterém jsem působil. Člověk má k těmto týmům blíž, ať už v nich zažil věci horší nebo lepší. Všude jsem si dokázal porozumět s lidmi, se kterými jsem pracoval. Samozřejmě oceňuji to, jakým způsobem posunul trenér Koubek úroveň hry mužstva zase o třídu výš. Není náhoda, že Hradec v loňské i letošní sezóně je tam, kde je. Jeho hra je atraktivní, přitom zodpovědná a poctivá. Trenér Koubek předal hráčům své myšlenky a představy. Myslím si, že to všechno do sebe zapadlo tak, jak mělo a teď to skvěle funguje," vyzdvihl svého staršího a zkušenějšího kolegu Frťala, jehož slova publikoval web fchk.cz.

Za anketu i ocenění je velice rád také funkcionář Sabou. "Jde o uznání sportovních výkonů jako takových a zároveň skýtá možnost zavzpomínat si na úspěchy, kterých člověk dosáhl. Velice rád jsem se opět setkal s trenéry Frťalou a Prášilem, se kterými jsem si právě okamžik postupu do první ligy připomněl. Chtěl bych ještě jednou jim i našim hráčům poděkovat za to, co pro mužstvo v sezóně 2020/21 udělali," citovaly oficiální stránky černobílé družiny slova sportovního ředitele.

Krch ještě zdaleka nekončí, ale i tak vstupuje do managementu Bohemians 1905. Jaké úkoly ho čekají?