V Čáslavi bývá bahnitý terén, snad se vydaří počasí, přejí si hradečtí

Mnoho fotbalistů si sice plní reprezentační povinnosti, ale domácí MOL Cup pokračuje 2. kolem ve kterém se představí i prvoligový Hradec Králové.

V Čáslavi bývá bahnitý terén, snad se vydaří počasí, přejí si hradečtí

Na řadu během středečního večera přijde několik zápasů MOC Cupu, přičemž jeden z nich bude náležet i Votrokům z Hradce Králové. Ti se vydají na stadion Pod Hrádkem, kde se proti domácí Čáslavi pokusí potvrdit roli papírového favorita. Zajistí jim ovšem počasí vhodné hrací podmínky?

„Víme o tom, že stadion je tam v takovém stavu, že při špatném počasí je na hřišti bahnitý terén, který nahrává v pohárových zápasech celkům, které nepotřebují tvořit. To je věc, se kterou se budeme muset poprat,“ upozorňuje už s předstihem asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Role favorita si je však dobře vědom. „Nemělo by nás to tolik tížit. S utkáním bychom si měli poradit. Pohárové zápasy jsou sice poměrně specifickou záležitostí, ale dáme příležitost hráčům, kteří zatím nemají největší vytížení v lize, a počkáme, zda si někdo z nich řekne o základní sestavu,“ sdělil Hejkal klubovému webu, kde předem informoval o plánovaných změnách v sestavě.

Z toho historického hlediska může být toto pohárové utkání zajímavé i proto, že hlavní kouč Votroků Miroslav Koubek v minulosti v Čáslavi působil. V sezoně 2008/09 ji dokonce dotáhl na druhou příčku v druhé lize. Tým měl políčeno i na postup do nejvyšší soutěže, které se ale kvůli finančním problémům klubu vzdal.