Kuchtu jsme chtěli přivést zpět, čekali jsme na něj, ale on nepřišel, všechny nás zklamal, odtajnil Bílek

Jiří Bílek je již dva roky sportovním ředitelem sešívaných. V obsáhlém rozhovoru pro klubový web se rozpovídal mimo jiné o tom, jak se dívá na jednání s někdejším útočníkem Slavie Janem Kuchtou.

Kuchtu jsme chtěli přivést zpět, čekali jsme na něj, ale on nepřišel, všechny nás zklamal, odtajnil Bílek

Kuchta přišel do Slavie v sezoně 2020/21 a hned se stal důležitým hráčem týmu Jindřicha Trpišovského, následovala pozvánka i do reprezentace a v polovině sezony 2021/22 zamířil do Lokomotivu Moskva, kde strávil pouze polovinu sezonu. I kvůli ruské invazi na Ukrajinu se chtěl samotný hráč dostat pryč z Ruska. Zájem o něj projevila obě pražská „S“. Reprezentační útočník se nakonec domluvil na hostování s pražskou Spartou.

„Ohledně možnosti, že Kuchta se chce vrátit do Čech, jsme se dozvěděli od jeho agenta asi tři dny před jeho přestupem do konkurenčního klubu. V ten moment jsme se rozhodli, že ho zkusíme přivést. Hráč se s námi odmítl potkat osobně, komunikovali jsme přes jeho agenta. Dohodli jsme nakonec termín schůzky, kam měl Kuchta dorazit s agentem. Na setkání přišel trenér Trpišovský, Tomáš Syrovátka, já a, v té době i těžce nemocný, Jaroslav Tvrdík,“ odtajnil přípravu, jak získat zpět Kuchtu, Bílek.

Kuchta nedorazil. „Na Kuchtu jsme čekali, on nepřišel, nebyl schopný ani zavolat. Agent nám jen ve zkratce oznámil, že hráč se rozhodl pro jinou variantu a tím to to skončilo. Kuchtovi nevyčítám, že šel zrovna k rivalovi, to je volba každého hráče. Naprosto neakceptovatelné je ale pro mě to, jak se zachoval a musím uznat, že mě lidsky hodně zklamal,“ přemítal sportovní ředitel Slavie.

Pětadvacetiletý útočník si do Edenu zavřel dveře. „V klubu jsme mu všichni hrozně moc pomohli, ať jsou to trenéři, hráči, realizační tým, vedení Slavie, nebo přímo pan Tvrdík, který mu osobně pomáhal při řešení jeho osobních problémů a on nebyl schopný nikomu z nás vzít telefon, natož sám zavolat,“ dodal pro klubový web slavia.cz Bílek.